Jak se zbavit chřipky či virózy přírodní cestou?

Jaký je rozdíl mezi chřipkou a virózou? Jak na ně pomocí přírodní léčby? Jak pomoci vlastním imunitním mechanismům lépe zvládnout virózu a zredukovat nutnost antibiotické léčby? Vyzkoušejte následující tipy a doporučení MUDr. Evy Kettmannové. 

„Viróza je odborným termínem pro všechna onemocnění způsobené viry (tedy včetně dětských infekčních nemocí nebo oparu). U nás se však tento termín začal používat v užším smyslu a označuje pouze nachlazení. Slovy „mám virózu“ se pak myslí nachlazení způsobené virovou infekcí, nikoliv bakteriální. Některé virózy mohou mít stejné příznaky jako chřipka – vysoké horečky, bolesti svalů, malátnost,“ vysvětluje MUDr. Eva Kettmannová a dodává: „Pojem „chřipka“ by se měl správně používat pouze, pokud se jedná o onemocnění způsobené virem chřipky. Zdaleka ne každé onemocnění s vysokými horečkami a bolestmi svalů je jím však způsobené.“

Antibiotická léčba virózy ani chřipky u jinak zdravého člověka nemá smysl. Antibiotika působí proti bakteriím, ale na viry nemají vliv. Zbytečně zatěžují zažívací trakt a ničí zdravou střevní flóru, což zase vede k dalšímu oslabení střevní imunity. Výjimkou jsou pacienti trpící závažnými chronickými nemocemi nebo imunodeficitem. Antibiotika se u této skupiny pacientů často musí podávat již preventivně. Důvodem je vysoké riziko vzniku sekundární bakteriální infekce.

V případě, že se během onemocnění objeví komplikace – na oslabené sliznice nasedne bakteriální zánět – je antibiotická léčba smysluplnou volbou. Může se jednat o sinusitidu (zánět vedlejších dutin nosních), zánět středního ucha nebo zápal plic.

Jak lépe zvládnout virózu a zredukovat nutnost antibiotické léčby? „Ráda bych zdůraznila, že ani zázračná šumivá pilulka z televizní reklamy nenahradí odpočinek a příjem tekutin, které jsou pro vyléčení z chřipky a viróz zásadní. Příznaky jako třesavka, malátnost, slabost nás mají zabrzdit, naše tělo nám jasně sděluje, že k nastartování svých vlastních obranných mechanismů potřebuje naprostý klid. Stačí ho poslechnout. Z tekutin je nejvhodnější voda s citronem a bylinkový čaj,“ říká MUDr. Kettmannová a doplňuje: „Z tradičních přírodních prostředků s prokázaným protitivirovým účinkem doporučuji nejčastěji echinaceové a grepové kapky a dračí krev.“

Echinaceové kapky a grepové kapky– obojí je vhodné i pro děti, nepodávejte při alergii na citrusy

Dračí krev(sangre de drago, míza ze stromu Croton lechleri) – je obzvlášť vhodný podpůrný prostředek u chřipky, pro děti a těhotné ženy není vhodný 

Homeopatické doporučení na podporu imunity:

OSCILLOCOCCINUM– první 3 dny nemoci 3x denně, tento homeopatický lék stimuluje vlastní protivirovou imunitu organismu

Homeopatika na snížení teploty na začátku onemocnění: 

ACONITUM 15 C– prudký nástup horečky, obvykle v noci, bez pocení

BELLADONNA 15 C– prudký nástup horečky, výrazné pocení, kůže je vlhká, rudá, sálající, lesklé oči

GELSEMIUM 15 C– vysoká teplota s výraznou slabostí, otupělost, bez žízně

Homeopatika na úlevu od bolesti:

EUPATORIUM 9 C– pokud jsou výrazné bolesti svalů končetin, bolest očí, bolest hlavy

RHUS TOXICODENDRON 9 C– také na svalové bolesti, rozdíl oproti předchozímu léku je v tom, že člověk má potřebu se hýbat, navzdory slabosti a únavě si nemůže najít úlevovou polohu ani v posteli 

Dávkování homeopatických léků: nasadit co nejdřív, rozpustit 10 kuliček (od každého vybraného homeopatického léku) ve 200 ml vody a podat 1 lžičku v doporučených intervalech – každou ½ hodinu 3x po sobě, pak každé 2 hodiny. Se zlepšením postupně prodlužovat intervaly a vysadit. 

Zdroj a více na www.svethomeopatie.cz 

Upozornění: Informace o homeopatické léčbě akutních i chronických nemocí publikované v tiskové zprávě mají pouze informační a vzdělávací charakter. V žádném případě nenahrazují osobní konzultaci v ordinaci praktického lékaře/pediatra nebo osobní konzultaci v homeopatické poradně. 

AUDIO rozhovor: Šárka Málková se ptala praktické lékařky Magdalény Zachové, jak je viróza propojená se zažívacím traktem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář