Třicet minut pro život – Hormonální jógová terapie

Hormonální jógová terapie (HUT) je cvičení, které harmonizuje hladiny hormonů u žen, mužů a i diabetiků. Terapeutka Jana Černotová říká: „Třicet minut hormonální jógy denně vám změní život. A nejsou to jen plané sliby!“

Vysvětlení je jednoduché – díky cvikům (dynamické pozice, dechové techniky, práce s energií a  antistresové prvky), které se během sestavy provádí, se naučíte zvládat svůj stres a také udržíte hormonální hladinu v harmonii.

„Výsledkem cvičení je zvýšení hladiny estrogenu v těle a stimulace ovulace, odstranění symptomů v souvislosti s nízkou hladinou estrogenu, lepší hospodaření s vitální energií, snížení únavy, zlepšení látkové a energetické výměny, revitalizace a omlazování organismu, harmonizace psychiky i harmonizace energetického systému těla,“ říká terapeutka. Právě estrogen totiž stojí za většinou problémů menopauzy a zvýšení jeho úrovně působí také jako prevence osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění.

Nový život pro ženy.

Jako prevenci by HJT měly cvičit všechny ženy po 35. roku života. Pravidelné cvičení napomáhá k odstranění bolestí, křečí, zadržování vody v těle, psychické lability i migrén. „Chybějící menstruace se často navrací po absolvování semináře, díky stimulaci ovulace,“ popisuje zkušenosti terapeutka a potvrzuje to i Mirka (37 let): „Dneska jsem se rozmenstruovala, je to fantastické! Byla jsem sice v předmenstruační fázi, ale menstruuji nepravidelně, a když už je to pravidelně, tak po 40 – 45 dnech. Tentokrát to je to však 33. den, a to díky víkendovému workshopu!“ Cyklus se zpravidelňuje a ženám s delším cyklem se zkracuje.

 

„Po víkendovém semináři mne přešlo noční pocení, je to neuvěřitelné,“ říká jednapadesátiletá Hela, kterou po týdenním cvičení přešly i návaly.

Svou zkušenost popisuje i Lucie (35 let), která cvičí sestavu každé ráno: „Mám mnohem víc energie, odpadá ranní tíživá únava, rychleji usnu a spím bez probouzení až do rána. Mám stále dobrou náladu. Všimli si toho i lidé v mém okolí. Přednáším 2 hodiny v kuse na vysoké škole a nejsem tak vyšťavená. Po víkendovém cvičení mne přestalo bolet za krkem – a to jsem před tím zkoušela všechno možné!“

 

Díky zvýšení hladiny hormonů se projevy přechodu u žen zmírní či zcela vymizí. A pozor! Většina žen udává výrazné zlepšení stavu již po semináři či měsíci pravidelného cvičení.

Ženy po šestinedělí mohou cvičením podpořit laktaci a snížit psychické i emocionální výkyvy. „Výborné výsledky mám s ženami, které řešily neplodnost nebo s těmi, které se připravovaly na umělé oplodnění. Terapie totiž mimo harmonizace hladiny hormonů pomáhá také připravit dělohu a zlepšuje výsledky přijetí vajíčka. Miminek počatých po určité době praktikování, jsou již desítky,“ pyšní se Jana Černotová.

Muži a hormonální jóga? Samozřejmě!

 

Hormonální jóga zlepšuje kvalitu života i mužům. Terapie zvyšuje libido, kvalitu spermatu a zkvalitňuje prožívání intimního života. Navíc vyrovnává emocionální nestabilitu a deprese.

Hormonální jóga pomáhá diabetikům!

 

Luboš (68 let, diabetik II. typu, cca 20 let na insulinu): „Po roce cvičení mám konečně pocit radosti ze života. Cvičím 3x denně, nejméně hodinu po jídle. Jím absolutně všechno, pochopitelně střídmě, ale cukr je normální a nemusím být svázaný dietou a omezováním. Můj půlroční cukr je 5,5 mmol/ litr.“

HJT je určena všem, kteří trpí diabetem typu II a typu I, všem ve stavu pre – diabetu i těm, kdo mají genetickou predispozici jako prevence. A co je důležité, účinnost metody je znát okamžitě.

Tip Jany Černotové

Během víkendového kurzu jste schopni naučit se sestavu, kterou pak můžete praktikovat doma. Ucelená sestava se cvičí v daném pořadí pouhých 30 minut 3x týdně. Jedině tak je zaručena její účinnost na hormonální systém. Terapeutické účinky jsou velmi silné, techniky vyžadují znalou instruktáž a odborné vedení, proto si vybírejte pouze lektorku certifikovanou Dinah Rodriguez (zakladatelka hormonální jógové terapie, která se praxí zabývá přes 50 let).

www.hormonalni-diabetes-joga.cz

AUDIO: Jaké účinky má hormonální jóga, to už vysvětlí terapeutka Jana Černotová.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář