Jste unavení a často nemocní? Nejspíš za to může oslabená imunita

Sotva se dostanete z jedné virózy, už na vás leze další. Jste bez energie a únava je vaším nerozlučným společníkem? Za váš stav nejspíš může oslabená obranyschopnost. Váš imunitní systém je zkrátka vyčerpaný neustálým bojem s patogeny. Abyste tento začarovaný kruh přerušili, musíte svoji imunitu znova nastartovat.

foto / Shutterstock

Ovšem to se snáze řekne, než udělá. Imunitní systém je velice komplexní a potřebuje celou řadu látek, aby správně fungoval. Chcete-li dostat svou obranyschopnost do formy, bez vitaminů a minerálů se neobejdete. Které jsou ty nejdůležitější?

První pomoc v podobě déčka

Vitaminu D se neříká „supervitamin“ pro nic za nic. Pro správné fungování imunity je velmi důležitý. Jeho dlouhodobý nedostatek může zvýšit riziko respiračních virových onemocnění. Kromě podpory obranyschopnosti však prospívá tělu i v dalších ohledech. Vědci o něm sepsali tisíce vědeckých studií. Pomáhá například zachovat zdravé kosti a zuby či přispívá ke správné činnosti svalů. Důvodů, proč byste na něj měli pamatovat a pravidelně jej užívat, je spousta. Vsadit můžete například na doplněk stravy Naturevia Vitamin D3-Efekt 1000 IU, kdy vám bude stačit jedna maličká tableta denně a budete mít potřebnou denní dávku déčka zajištěnou.

Nezapomínejte ani na céčko

Dalším vitaminem, který vaše imunita potřebuje, je céčko. To pomáhá rovněž při únavě a vyčerpání. Navíc jde o silný antioxidant. Vitamin C na rozdíl od déčka můžete poměrně snadno získat z potravy. Stačí třeba začít jíst citrusy. Pokud ho potřebujete o něco víc, pak vsaďte na šípky či rakytník. Není totiž žádná náhoda, že se extrakty z těchto oranžovočervených plodů v posledních letech staly hitem. Obsahují totiž přírodní vitamin C, jenž je pro organismus snadno vstřebatelný a využitelný.

Vše v jednom

Výčet toho, co byste měli svému tělu dodat, aby váš imunitní systém fungoval správně, je opravdu dlouhý. Naštěstí existuje jednoduché řešení. Tím je doplněk stravy Naturevia ImunoHelp, který obsahuje vše potřebné. Nemusíte tedy denně polykat hrst tablet. Stačí jedna kapsle, v níž je extra silná dávka vitaminů C a D3, organicky vázaného zinku i přírodní extrakty z echinacey, rakytníku a šípku.

Začněte se hýbat a najděte si čas na relax

Dostatek potřebných látek je však jen jeden dílek ze skládačky. Abyste svoji imunitu dostali do formy, musíte v ní být i vy. Takže kromě pestré stravy se začněte hýbat. Bude-li to na čerstvém vzduchu, tak je to jedině dobře. Najděte si čas také na odpočinek a nezanedbávejte spánek. To je totiž doba, kdy vaše tělo „dobíjí“ baterky a regeneruje. Pokud tohle vše budete dělat, bude vaše obranyschopnost v dostatečné formě, aby zvládla čelit náporu a vy jste zůstali fit, či se případně z nemoci, co nejrychleji zotavili.

Zdroj: www.naturevia.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář