Návaly, noční pocení a nespavost. Chtělo by se říct, že v letních vedrech nejde o nic neobvyklého. Jenže u žen může být příčina i zcela jiná. Pokud vás trápí prudké změny nálad, jste smutná, cítíte se nepochopená a je vám kolem padesátky, pravděpodobně jste v přechodu. Přestože je pro většinu žen toto období velkým strašákem, dá se zvládnout. Klimakterium je přirozenou etapou v životě a navíc v dnešní době existuje celá řada prostředků, které vám toto období usnadní překonat.

fotografie: Shutterstock

Kdy přesně můžete přechod očekávat, se říct nedá. Napoví vám váš gynekolog a přibližně také to, kdy jej prožívala vaše matka. Jde totiž o velmi individuální záležitost a přesná věková hranice neexistuje. Stejně tak se nedá určit, jak silné příznaky budete pociťovat. První signály se objevují zhruba kolem čtyřicátého roku, kdy začnou klesat hladiny progesteronu a estrogenu a snižuje se produkce vajíček. Toto období se označuje jako perimenopauza. U některých žen může mít tato změna dopad na psychiku. Začnou mít pocit, že jejich život postrádá smysl. Jak se tato etapa blíží ke konci, mnohé ženy s vynechávající periodou propadají panice. Konec menstruace je pro ně důvodem k depresi, že už jsou „staré“.

Nepříjemné projevy menopauzy

Po posledním cyklu nastupuje menopauza. To je nejnáročnější období z celého přechodu. Hladiny hormonů se mění. Dostavují se návaly horka, bolesti kloubů a svalů. Ženy jsou často zbroceny potem a trpí nespavostí. Tu doprovází únava. Kromě tělesných symptomů se objevují i ty psychické. K nim patří výkyvy nálad, plačtivost, úzkosti a snížené sebevědomí. 61 % dam uvádí, že je něco z tohoto výčtu trápilo. Čtvrtina se dokonce v období přechodu léčila z depresí.

Pomůže pozitivní přístup a bylinky

Nenechte se ale vystrašit. Nakonec každá žena toto období překoná a jsou i cesty, jak lze projevy menopauzy zmírnit. Rychlou úlevu vám přinesou osvědčené bylinky a z nich vyrobené preparáty obsahující fytoestrogeny. Jde o přírodní a účinnou alternativu k hormonální léčbě. Pokud hledáte opravdu kvalitní doplněk stravy zaručující dostatečné dávkování účinných látek, novinka Naturevia PerfectDay je pro vás nejlepší volba. Obsahuje nejúčinnější přírodní látky, jejichž vhodnou kombinací je dosaženo maximálního efektu. Z bylinek byl na výrobu tohoto doplňku stravy použit ploštičník, který zmírňuje deprese a výkyvy nálad. Také snižuje počet a délku trvání návalů horka a pocení. Chmel pak celkově zklidní a drmek pomůže k hormonální rovnováze. Nechybí ani sója a vitamin D, který je přispívá k udržení pevných kostí. Navíc účinnost přípravku byla potvrzena českými lékaři. Podle nich 70 % žen již po třech týdnech užívání zaznamenalo nižší počet návalů a po dvou měsících bylo zcela bez nich 22 %. Přitom stačí užívat jednu kapsli denně.

Věnujte se koníčkům a dělejte si radost

Jakmile odezní menopauza, nastupuje postmenopauza. Některé symptomy, jako návaly horka či výkyvy nálad, postupně mizí a tělo se během ní srovnává. Celý přechod lze zvládnout i díky bylinkám a přípravkům z nich, ale je to také hodně na vás. Pokud si zachováte pozitivní přístup a přijmete klimakterium jako přirozenou etapu, bude pro vás snazší se s ním vyrovnat. Dělejte si radost maličkostmi. Věnujte se svým koníčkům a nezapomínejte na pohyb. Díky tomu toto náročné období zvládnete s grácií a budete dámou, která si užívá život v každém věku!

Zdroj: www.naturevia.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář