Rakovina tiká v každé rodině! Nepodceňujme prevenci!

Český den proti rakovině se konal 16. května a právě 16. ročník celonárodní sbírky vynesl skoro 14 miliónů korun. Výtěžek podpoří jak nádorovou prevenci, tak i kvalitu života onkologických pacientů a část jde také na onkologický výzkum.

 

Další z projektů je putovní výstavaKaždý svého zdraví strůjcem“ toto podzimní turné potrvá do 4.října.

 

Jde o úspěšnou putovní výstavu, se kterou se Liga proti rakovině Praha už pátým rokem vydává na pouť po českých a moravských městech. Hlavním cílem akce je oddémonizovat závažné, deprimující téma rakoviny. Smyslem projektu je netradiční formou informovat veřejnost o široké problematice onkologických onemocnění, klade důraz na otázky prevence, vysvětlení rizik, na efektivní a osvědčená doporučení, jak se vyvarovat rakovině zdravým životním stylem a životosprávou.

 

Liga proti rakovině se rozhodla představit téma rakoviny a její prevence z přívětivější tváře, proto oslovila významné kreslíře Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívu, Miroslava Bartáka, jejichž kresby tvoří volný doprovod, veselý a  svérázný komentář ke slovním obsahům. Humor a nadsázku přinášejí zároveň dokumentární fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích všednodenního života. Součástí expozice jsou panely určené dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu přiměřeně svému věku.

 

Pro dětské návštěvníky a žáky škol jsou kromě dětské části expozice připraveny zábavné „hrátky“, kde si vyzkoušejí své fyzické i smyslové dovednosti pod heslem „Zkus, jak jsi na tom“. Děti si odnesou nejen poznání a zážitky, ale rovněž odměny a ceny.

 

Dospělým návštěvníkům akce Liga proti rakovině Praha ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem nabízí také improvizovanou „vyšetřovnu“. Každý zájemce si může nechat změřit některé základní zdravotní ukazatele, např. krevní tlak, BMI, procenta tuku v těle,… V každém městě působí odborný lékař, se kterým mohou lidé konzultovat mateřská znaménka, pihy a jiné změny na kůži.

Předsedkyně Ligy proti rakovině Praha MUDr.Michaela Fridrichová (foto) představí významné projekty ligy

Záznam rozhovoru si poslechněte ZDE

 

 

5.putovní výstavu přiblíží organizátorka Jitka Bajgarová.

Záznam rozhovoru si poslechněte ZDE

 

Liga proti rakovině Praha tel.:224 919 732

 

Šárka Málková, Redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář