Nepodlehněte předvánočnímu stresu a shonu

Posledních pár týdnů a dnů před Vánoci patří k nejnáročnějším v roce. Nákup dárků, celoroční hodnocení v práci a k tomu ještě pečení cukroví a úklid. Nelze se tak divit, že většina z nás má nervy na pochodu. Stres a napětí se podepisují nejen na náladě a výkonnosti, ale i mohou stát i za potížemi se spánkem.

Paradoxně mají být Vánoce svátky klidu, ale bohužel opak je spíše pravdou. Čím méně dnů do nich zbývá, tím více stresu zažíváme. Snažíme se vše stihnout. Nervy pracují. Únava se hromadí a mnoho z nás jede v nouzovém režimu a dohání, co se dá na poslední chvíli. Postupně se dostáváme do začarovaného kruhu. Vyčerpání je den ode dne větší a efektivita i výkony klesají. Činnosti, které bychom normálně zvládli za pár minut, najednou trvají hodinu i déle. Nemůžeme se soustředit. To jsou důsledky a daň za dlouhodobý stres a přepětí.

Zklidnit a usnout pomohou bylinky

V takových chvílích je čas na zklidnění. Na chvilku vypnout, zastavit se a utišit narůstající stres pomohou byliny. Sáhnout po nich můžete během dne, kdy vám uleví od napětí. Vyzkoušet můžete například doplněk stravy Naturevia Sleepnox Forte, jenž obsahuje účinnou, nenávykovou a extra silnou směs čtyř uklidňujících bylin (chmelu otáčivého, mučenky pletní, meduňky lékařské a kozlíku lékařského).

Přípravek je ideálním pomocníkem také večer, pokud nemůžete usnout a v hlavě vám víří myšlenky. Už naše babičky a prababičky používaly při potížích se spánkem byliny. Mezi nejužívanější patří právě kozlík lékařský, jenž se osvědčil při nespavosti způsobené nervovým vyčerpáním, přepracováním a stresem. Díky tomu, že Sleepnox obsahuje v jedné kapsli největší dávku kozlíku lékařského na trhu, usnete večer v mžiku a už vás nespavost způsobená nervovým vyčerpáním, přepracováním či stresem nebude trápit.

Vánoce jsou o pohodě ne stresu

I když je období před Vánoci plné shonu, myslete na to, že tyto svátky jsou hlavně o tom být s lidmi, co máte rádi a o pohodě. Nikoliv o hodnotě a počtu dárků, množství napečeného cukroví a odlescích na vyleštěném nábytku. Máte si je užít v klidu, ne vyčerpaně sledovat z pohovky pohádky a dávat se přes volno dohromady po tom, co vás stres, přepracovanost a celková únava odrovnají.

 

Zdroj: www.sleepnox.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář