Nekouřit nikdy nebylo snazší

Zapalujete si svojí oblíbenou cigaretu a vdechujete nikotinový kouř. Relaxujete, protože svou cigaretu máte spojenou s chvilkou pohody. Jenže cigareta není přítel vašeho zdraví a relaxovat se dá i při procházce v lese nebo jiné oblíbené činnosti. Zastavte se a přemýšlejte o negativních účincích vaší neřesti. Třeba vám pomůže v rozhodnutí přestat. Přitom stačí hodinka a můžete říkat, že jste nekuřák.

Někteří kuřáci si řekli: „A od nového roku už nekouřím…“ Proč se ale většina rozhodnutých ke kouření vrací? „Mají strach,“ říká Jana Peffková, odbornice na protikuřáckou terapii. „Je jedno, zda je to strach z tloustnutí, z abstinenčních příznaků, pocení nebo nervozity. On strach ze selhání, že nemáme silnou vůli, také není k zahození,“ dodává Jana. Co s tím?

Mít záchytný bod je důležité

Chcete přestat, ale nechcete se ochudit o „pocit štěstí“, které vám cigareta dává. Úžasným zdrojem endorfinů se stává pohyb. Dechová cvičení či inhalace pomohou s počáteční dušností. Dále zavodnění – pravidelný přísun tekutin a šťavnatých věcí, např. zeleniny. Právě salátová okurka před cigaretou je dokonalý „odrazovač“. Dobré je před samotným rozhodnutím doplnit tělu látky, které se kouřením dostávají z těla ven – např. zinek. Ten najdete v luštěninách (tykvová jadérka, pšeničné klíčky, cizrna, čočka či fazole). Dále je vhodná konzumace ryb, oříšků, olejů a vitamín C (ideálně z ovoce). Zaměřit se na jídlo už u snídaně. Ta vám totiž evokovala ranní cigaretku a tak nějak zasytila. Snídaně by měla obsahovat dostatečné množství sacharidů, které jsou důležité pro regeneraci serotoninu v mozku, bez kterého by mohla vzniknout deprese. Kávu lze nahradit např. čajem či jinou tekutinou, která žaludek nedráždí. Naopak nevhodné je začít s dietami či hladovkami, neboť by mohlo dojít k poškození mozkové činnosti a propadu nálad, což by kuřáka ve fázi rozhodnutí mohlo odradit. Zvyšte přísun aminokyselin (oříšky, luštěniny, tofu), vitamínu B1 (celozrnné výrobky, obiloviny, oříšky) a chrom (celozrnné výrobky).

Nejde všechno zvládnout sám

Přestat kouřit patří k nejčastějším novoročním předsevzetím. Velkou úspěšnost (více než 80%) má protikuřácká frekvenční terapie. Jde o biorezonanční metodu, která je bezbolestná a nemá negativní účinky na organismus. Terapii se může podrobit každý kuřák bez ohledu na množství vykouřených cigaret. Dejte si tedy poslední cigaretu a zkvalitněte život nejen sobě, ale i svým blízkým. Chuť na nikotin mizí ihned nebo do několika hodin po bezbolestném zákroku. Nutnost kouření se druhý den ráno většinou již nedostavuje. Následně je však vhodné podpořit úspěšnost svojí sebekázní a odpovědností, neboť frekvenční terapie neodstraní motorické návyky a sociální zlozvyky, které jste si vypěstovali v průběhu kouření. Prostě už jen nebudete mít chuť na cigaretu. (Více info na www.nekouritjesnadne.cz)

AUDIO: Jak funguje biorezonanční metoda, je úspěšná? na to odpoví ing.Jana Peffková a Lukáš Bulín.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář