Když už to po porodu „tam dole“ není jako dřív, jde to nyní i bez skalpelu

Léčba inkontinence, zpevnění vagíny a omlazení zevního genitálu laserem.

40 %  žen středního a vyššího věku má problémy s únikem moči a podobné procento si stěžuje na neschopnost dosáhnout sexuálního prožitku. Příčinou je často nedostatečná pevnost tkání pánevního dna způsobená porodem a stárnutím. Další kapitolou jsou změny v oblasti zevního ženského genitálu, ať už vrozené nebo získané právě po porodu či věkem. Ženy trápí, že „tam dole“ už to není jako dřív a moderní estetická medicína přichází s metodami řešení.

Nový obor, který se zrodil teprve nedávno, estetická gynekologie si už ve světěi díky přesvědčivým výsledkům získal oblibu. Má pozitivní dopad na léčbu inkontinence či zúžení vagíny. Zlepšuje sexuální prožitek a vzhled genitálu. „Metody, které úspěšně používáme již desítky let k omlazení kůže například v obličeji, jako erbiový laser, radiofrekvence a ultrazvuk, jednoduše aplikujeme i na tkáně ženského genitálu a ono to opět výborně funguje,“ vysvětluje doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., majitel kliniky Asklepion.

AUDIO: Co dokáže moderní estetická gynekologie, to už sdělí docent Roman Šmucler, majitel kliniky Asklepion.

Zpevnění vagíny a léčba inkontinence laserem

Novinkou v oblasti estetické gynekologie je využití erbiového laseru pro ošetření pochvy. Výsledkem zákroku je zúžení a zpevnění této oblasti, ale také řešení stresové inkontinence a prolapsu dělohy po porodu. Pro tyto problémy mají gynekologové dosud pouze chirurgické řešení inkontinenčními páskami, které znamená několik dnů na lůžku a přísný pooperační režim. Zato laserový zákrok je rychlý, jednoduchý a nevyžaduje žádnou rekonvalescenci. I výsledek je okamžitý a v čase se dále zlepšuje. „Hned po ošetření, jakmile jsem vstala z gynekologického křesla, jsem cítila subjektivně zlepšení,“ říká jedna z ošetřených klientek a s všeříkajícím úsměvem dodává, „a manžel mě doma pochválil.“

Působením tepla na tkáň dojde ke stažení, tím se pochva zúží a zpevní. Speciální koncovka pro léčbu inkontinence zpevní poševní tkáň a nastartuje znovu tvorbu fibroblastů. Díky tomu se obnoví opora močového měchýře a obnoví se původní funkce močových cest. Ošetření je nebolestivé, a rychlé, není potřeba použít žádnou anestezii. Následná rekonvalescence nemá žádná zvláštní omezení.

AUDIO: Novinku představí a její fungování dermatoložka Kateřina Klauzová z kliniky Asklepioni

Omlazení intimních míst není jen o lepším sexu

Druhou novinkou je zpevnění ženského vnějšího genitálu bez chirurgického zásahu. Ošetření není  bolestivé a nevyžaduje rekonvalescenci.

„Estetické vnímání ženského genitálu se proměnilo s tím, jak se ženy začaly depilovat i v intimních partiích,“ říká MUDr. Kateřina Klauzová.  Najednou začalo být důležité, jak genitálie vypadají, protože jsou vidět. „Po porodech a s věkem dochází ke svraštění kůže a sliznice, tvorbě „převisů“ i barevným změnám v této oblasti. Je to dané nejen věkem a dispozicemi, ale i sníženým prokrvením v těchto oblastech,“ popisuje doktorka Klauzová, která na klinice tyto problémy řeší.
Přístroj využívá působení radiofrekvenční energie a ultrazvuku. Díky intenzivnímu ohřevu všech vrstev tkáně v ošetřované oblasti dochází k nárůstu produkce fibroblastů a tvorbě nových kolagenních a elastinových vláken. Prohřev poševního vchodu zlepšuje průtok krve a stimuluje nervová zakončení, čímž dlouhodobě zlepšuje sexuální satisfakci. Ošetření je krátké, trvá cca 15 minut a pro optimální výsledek se doporučuje 4x zopakovat. Není třeba používat anestetika.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář