Tip: S ORGANYC budete jako v bavlnce

Odborníci i řada spokojených uživatelek doporučují hygienické pomůcky ORGANYC z bio bavlny, které jsou vysoce prodyšné, plně přizpůsobivé a kompatibilní s pH pokožky. Bio bavlna přirozeně saje, je jemná, měkká a nedráždí, což spolu s pocitem spolehlivosti, čistoty a svěžesti patří mezi vlastnosti, které její uživatelky vysoce oceňují. Bio hygienické potřeby ze 100 % bavlny jsou doporučeny ženám, které řeší problém s podrážděním pokožky, se svěděním, s nevhodným bakteriálním prostředím nebo dokonce vaginálními mykózami a také všem ženám, které chtějí těmto problémům předcházet, čímž pozitivně působí na plodnost ženy. V rámci studie účinnosti ochrany produktů se 100 % bavlny, 91 % respondentek potvrdilo úplné nebo výrazné zlepšení svědění a 90 % úplné utišení nebo výrazné zlepšení podráždění pokožky při používání produktů z bio bavlny během tří měsíců.

Konvenční hygienické pomůcky a jejich složení může citlivé pokožce způsobit řadu problémů. To je způsobeno používáním neprodyšných materiálů, jako je polypropylén, dále jsou uvnitř absorpční pudry a spodní vrstva z nepropustného plastu. „Zejména denní používání „intimek“ s igelitem obohacených parfémy a bělenými chlórem, jsou zaručenou cestou k nezdraví“, uvádí Dita Lyner, zakladatelka a jednatelka společnosti BonaNatura s.r.o., výhradního dovozce značky ORGANYC. Další zdravotní problém představuje chlór, kterým jsou konvenční vložky i tampóny běleny a který uvolňuje dioxin. Opakované vystavování těla dioxinu, který má schopnost se shromažďovat v těle, může i podstatně zvýšit riziko rakoviny.

„Dané materiály zvyšují jejich užitnou a vizuální stránku, ale zároveň mohou mít negativní dopad na komfort uživatelek. O problémech, které mohou způsobit syntetické a neprodyšné materiály není potřeba hovořit. Některé chemické látky používané při výrobě a bělení standardních vložek nebo tamponů mohou u vnímavých osob působit dráždivě, vysušovat i působit lokálně poruchy imunity,“ dodává MUDr. Daniel Struppl PhD., gynekolog a porodník.(foto)

„Ačkoliv se zajímám o to, abychom v rodině jedli zdravě a dávám přednost i bio výrobkům, nikdy mě nenapadlo pátrat po složení běžných hygienických pomůcek, jako jsou vložky nebo tampóny. Dlouho mě ale trápily vleklé gynekologické problémy, nakonec jsem na doporučení kamarádky vyzkoušela výrobky z bio bavlny. Stav se lepšil a během několika měsíců problémy odezněly,“ říká Kamila Mihleová, uživatelka ORGANYC a maminka na mateřské dovolené.

 

Produkty značky ORGANYC z bio bavlny a další přírodních materiálů

 

 

 

 

Zdroj: https://www.bonanatura.cz/%C4%8Desk%C3%BD/organyc-1/

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář