Partnerské vztahy: Po čem toužíme

Úspěšné soužití vyžaduje nejen oboustrannou toleranci a respekt. Důležité je také starat se o pověstnou jiskru ve vztahu. To potvrzuje přední česká odbornice na partnerské vztahy, Laura Janáčková.

Na partnerství by měli všichni zúčastnění pracovat, není možné, aby hybnou sílou byl pouze jeden.

Důležité je, aby si žena uvědomila, jaká je, a čím je přitažlivá a vyjímečná.

I evoluční sexuologie potvrzuje, že muži si ženy vybírají právě podle jejich atraktivity. Vizuálně jsou totiž vzrušiví, a tak je nutné, aby si ženy našly dostatek času na sebe.

 

Vybrat si toho správného partnera je jednou z nejdůležitějších věcí v životě. Každá dívka, žena by si měla ujasnit, jakého partnera vlastně hledá. Mnoho žen si vybírá partnera náhodně z omezeného počtu mužů. Prostě vybere si z nich toho nejlepšího, začne se s ním více stýkat, možná přijde zamilovanost a ta nasadí růžové brýle. Čas je sundá a jsou tu očekávání, která máme a ten náš je třeba nesplňuje. Do vztahu se vkrádá nesoulad. Abychom tomu předešly, je třeba si udělat hned na začátku jasno, koho hledáme, jaké jsme my, co můžeme nabídnout, ujasnit si, co je důležité ve vztahu a čemu přikládáme menší hodnotu a podle toho si vybírat.

 

Je praktická pomůcka, jak si vytvořit pomyslný cedník na muže. Cedník, kterým propadnou ti, kteří nesplňují naše očekávání. Tato jednoduchá metoda nám také pomůže přijít na to, v čem jsme dosud při výběru dělaly chybu. Pomůže nám však nejen v tom, jakého muže hledám, ale též nám odpoví na otázky: kde ho najdu a co mám udělat, aby si mě vůbec všiml.

 

Spokojenost člověka stojí na třech pilířích. Jsou jimi zdraví, práce a poslední pilíř obsahuje vztahy společně se sexem. Když tyto pilíře jsou pevné a vy jste v nich spokojená, cítíte se i šťastná. Není-li tomu tak, stáváte se více či méně nestabilní.

 

AUDIO: Evoluční sexuologii a problematice partnerských vztahů se věnuje docentka Laura Janáčková skoro deset let. Po čem touží muž a po čem touží žena? Poslouchejte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář