Plísně v koupelně? Pryč s nimi.

Koupelna je místo, kde se do vzduchu dostává během dne velké množství vody při mytí, koupání, sprchování nebo i při praní a sušení prádla. Tím vzniká vysoká vzdušná vlhkost, která vytváří ideální podmínky pro růst a vývoj plísní.

 

Spory plísní jsou všude okolo nás. Nejčastěji se vyskytují na vlhkých místech například v garáži, sklepě, koupelně, v kuchyni nebo dokonce v ložnici.  „Na zdech rostou plísně nejvíce v rozích nebo za skříněmi – to jsou místa, která nejsou vysušována proudícím vzduchem. Kondenzace vody z ovzduší je ovlivňována i vytápěním, čím nižší je teplota v bytě, tím více vlhkosti je v ovzduší. Jednoznačným ukazatelem nedostatečného odvětrání vzdušné vlhkosti v místnostech jsou zamžená okna.“, jak uvádí specialista v této oblasti, RNDr. Kateřina Klánová, CSc.

 

Plísně tvoří na zdech viditelné kolonie různé barvy, které jsou doprovázeny vysokým množstvím spor v ovzduší. „Vysoké koncentrace spor mohou přítomným osobám poškozovat zdraví. Nejčastěji dochází ke vzniku alergického onemocnění včetně astma bronchiale. Plísně mohou poškozovat zdraví člověka i jinými způsoby. Při růstu produkují těkavé organické látky, některé z nich člověk vnímá jako plísňový zápach. Tyto látky mohou poškozovat sliznice dýchacích cest, dráždí oči, v nose a krku, způsobují bolesti hlavy a podráždění pokožky. Některé druhy plísní mohou způsobit i mykotická onemocnění, např. onemocnění plic, rohovky oka nebo kožní onemocnění. Z mnoha příkladů a studií vyplývá jednoznačný vztah mezi přítomností plísní v interiérech a dýchacími problémy. Výskyt zdravotních obtíží závisí na obranyschopnosti lidského organismu a množství spor v prostředí. Více citlivé k plísním jsou děti, staří lidé a lidé, jejichž organismus je oslaben jiným onemocněním.“, říká RNDr. Kateřina Klánová, CSc.

 

Plísně společně s roztoči patří mezi nejčastěji se vyskytující alergeny.

 

Jak na plísně?

 

Když se plísně vyskytnou, je nutné je nejdříve odstranit. Pro odstranění plísní můžete použít například sprej Ceresit Stop Plísni, který spolehlivě plísně zničí. Novinka, Ceresit Stop Plísni Koupelna čistí, dezinfikuje a odstraňuje plísně a bakterie v koupelnách, vanách, sprchových koutech, keramických obkladech, v bazénech, na stěnách v místnostech i ve sklepích. Je vhodný na odstranění plísní z obkladů, dlažeb, spár, silikonů a jiných povrchů. Díky praktickému rozprašovači jej můžete okamžitě použít.

 

Zničení plísní je ovšem jen první krok, následně je nutné zamezit jejich dalšímu rozvoji a udržet vlhkost vzduchu na optimální úrovni. Pomáhá krátké intenzivní větrání, tím ovšem uniká drahé teplo do okolí. Další možností je pohlcovač vlhkosti.

 

Ceresit Stop Vlhkosti Aero 360o snižuje vlhkost vzduchu a pohlcuje zápach v jednom kroku. Revoluční tvar přístroje a tablety umožňuje maximálně využít celou plochu tablety. Její členitá struktura a otvor uprostřed využívá proudění vzduchu okolo i uvnitř tablety a tak je pohlcování nadměrné vlhkosti účinnější. Tableta je složena ze speciálních krystalů, které nasávají okolní nadměrnou vlhkost a přetvářejí ji v tekutinu, tím se tableta postupně rozpouští. Tekutina se shromažďuje ve spodní části přístroje. Jedna tableta vydrží pracovat cca 1 – 2 měsíce (podle velikosti místnosti a vlhkosti). Po úplném rozpuštění můžete zakoupit tablety náhradní.  Kvalita je zaručena použitím originálních tablet a přístroje, protože funguje jako celek.  

Zdravé prostředí u vás doma je alfou a omegou zdravého života.

 

www.stop-vlhkosti.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář