Pomoc nemocným cystickou fibrózou.

S genetickým onemocněním zvaným cystická fibróza se v ČR narodí každý rok 20-25 dětí. Tato nemoc je zatím nevyléčitelná, je ale možné ji léčit a výrazně tak zkvalitnit a prodloužit život pacientů. S pomocí moderních léků, dechových rehabilitací a obrovského nasazení celé rodiny i samotných pacientů mají dnes tito bojovníci rok od roku lepší vyhlídky: předpokládá se, že polovina přežije 38 let věku, ve Velké Británii a USA je to již přes 40 let a v Kanadě dokonce 50 let.

Je tedy zjevné, že úžasné pokroky medicíny ve spojení s inovativním přístupem – vznikla například počítačová hra CF Hero, která malým pacientům zábavnou formou pomáhá s náročnými dechovými cvičeními – mají své výsledky. Pojišťovny zatím kompletní léčbu nehradí, proto je pro úspěšnou léčbu zásadní i pomoc sponzorů a veřejnosti. Jednou z možných forem podpory je koupě kalendáře.  I tentokrát ho nafotil fenomenální Robert Vano. Na fotkách zachytil krásné ženy s touto nemocí, jimž se někdy přezdívá „slané ženy“ kvůli jednomu z projevů nemoci – nezvykle slanému potu.

Koupí kalendáře je možné podpořit činnost Klubu CF, který pacientům a jejich rodinám poskytuje zdravotní, sociální a psychologické poradenství, s pomocí sponzorů přispívá na nákladné rehabilitační pomůcky a dlouhodobě spolupracuje s Ministerstvem zdravotnictví i s pojišťovnami.

AUDIO rozhovor: Co nám k projektu řekl fotograf Robert Vano a organizátoři akce?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář