Pozvánka do horských lázní Karlova Studánka

Horské lázně Karlova Studánka jsou lázně se specifickým horským klimatem jeskynního charakteru s vyšším obsahem iontů a CO2 a zeměpisnou polohou. Jsou to nejvýše položené lázně v ČR cca 800 m.n.m. Z tohoto důvodu mají také ve svém názvu „Horské“, i když leží na úpatí nejvyšší hory Jeseníků – Pradědu.

Vyvěrá zde mineralizovaná hydrogenuhličitanovápenatá kyselka se zvýšeným obsahem kyseliny metakřemičité a vysokým obsahem CO2. Minerální vody jsou v lázních využívány k aplikaci uhličitých koupelí, které patří mezi nejstarší procedury v historii lázeňství.

Lze je využít ke klasické vodní koupeli nebo jako suchou uhličitou koupel, která se aplikuje v obvyklém oděvu. Plynný CO2 je získáván z přírodních léčivých zdrojů Vladimír a Petr.

Do léčebného programu je od roku 2015 zařazena „Severská chůze“, kdy pacienti jsou rozděleni podle své zdatnosti do skupinek a mají k dispozici i lázeňské trasy, které odráží míru fyzické zátěže. Tyto trasy jsou součástí kardio tréninku.

Dbáno je i na kvalitu stravování a respektujeme některá specifika klientů, zejména pak prokázané potravinové alergie. Součástí zdravotního týmu je i nutriční terapeutka, která vede edukační pohovory s pacienty a individuálně upravuje jejich jídelníček.

Lázně si oblíbila i řada sportovců, zejména cyklistů. Proto se snažíme nezanedbávat péči i o tuto skupiny klientů.

Nabízí i ambulantní rehabilitační péči nejen pro sportovce, ale i veškerou klientelu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář