Lázeňská léčba v Luhačovicích

Cílem lázeňské léčby je dokončit doléčovací proces a zmírňovat zdravotní potíže. Je i návodem ke zdravému životnímu stylu a soustavné péči o vlastní zdraví. Jako nezbytná součást léčebného procesu určitých onemocnění patří do zdravotní péče hrazené ze zdravotního pojištění.

Lázeňská léčba hrazená zdravotní pojišťovnou je poskytována jako komplexní (KLP) nebo příspěvková (PLP).

Příroda dala Luhačovicím do vínku léčivé prameny s vysokým obsahem minerálních látek a díky proplynění oxidem uhličitým jsou považovány za jedny z nejúčinnějších léčivých vod v Evropě. Nejznámějšími jsou Vincentka, Aloiska a Ottovka, které už více než 300 let pomáhají při lázeňské léčbě onemocnění dýchacích cest, trávicího ústrojí, cukrovky a poruch pohybového aparátu.

Lázeňská léčba probíhá pod dohledem lékaře podle jím předepsaného individuálního léčebného programu.

V lázeňské léčbě dýchacích cest patří Lázně Luhačovice, a.s., k hlavním léčebným zařízením v České republice. Zdejší Vincentku je možno také inhalovat mimo Luhačovice, avšak její účinek přímo z pramene je nenahraditelný.

Ambulantní lázeňská léčba hrazená klientem

Pokud si hradíte lázeňské procedury jako samoplátce, není třeba žádné lékařské doporučení. Léčebné procedury můžete absolvovat dle vlastního výběru z aktuální nabídky volně prodejných nebo na základě předpisu lázeňským lékařem. Léčebné procedury hradíte podle platného ceníku procedur.

Ambulantní lázeňská léčba hrazená ZP

Je poskytována na základě poukazu na vyšetření/ošetření FT, který vystavuje praktický lékař nebo lékař specialista (chirurg, rehabilitační lékař, ortoped, …).

Ambulantní léčbu nastoupíte v době platnosti poukazu, tj. do 7 dnů včetně od data jeho vystavení navrhujícím lékařem. Při nástupu na ambulantní léčbu předložíte správně vyplněný a platný poukaz na vyšetření/ošetření FT a průkaz zdravotní pojišťovny.

Ve specializovaných léčebnách Miramonti a Vítkov pobývají děti všech věkových kategorií. Nejmenší od 1,5 roku přijíždějí v doprovodu rodičů, starší děti a mládež do 18 let již samostatně.

U malého pacienta do 6 let věku je nutné, aby s ním přijel jeden z rodičů. Doprovází své dítě na procedury, aby se zaškolil v rehabilitaci, kterou pak uplatňuje i po návratu domů.

Dětem se věnuje tým zkušených lékařů, fyzioterapeutů a zdravotních sester. Podle předpisu lékaře jsou dětem podávány inhalace, rehabilitace, perličkové a přísadové koupele, střídavé nožní koupele a elektroléčebné procedury.

V bezprostřední blízkosti se nachází lázeňský park, který láká k posezení i procházkám. Po značených turistických stezkách je možné s dětmi podnikat delší výpravy do okolí Luhačovic.

AUDIO: Co je letos nového pro dětské pacienty a jak jsou lázně Luhačovice oblíbené, narůstá počet klientů? Poslouchejte.

zdroj foto: www.lazneluhacovice.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář