Pro koho není vhodná operace na zvětšení prsou?

Zvětšení prsou podstoupí každá osmá žena, nejčastěji ve věku 40 let. Tento estetický zákrok může přinést větší sebejistotu a spokojenost s vlastním tělem. Nicméně rozhodnutí o plastické operaci by mělo být promyšlené a nezávislé na tlaku okolí. Existují však i situace, kdy se augmentace prsou nedoporučuje.

 

Jakým způsobem si můžete nechat zvětšit prsa? 

Zvětšení prsou neboli augmentace se provádí několika metodami. Každá z nich má své výhody a rozhodnutí o nejvhodnějším přístupu závisí na potřebách a preferencích každé ženy, stejně jako na odborném doporučení lékaře.

  1. Vlastním tukem (tzv. lipofilling)

Zákrok zvětšení prsou vlastním tukem je spojený s liposukcí, doplnění poprsí totiž probíhá pomocí vašeho tuku z oblasti břicha, stehen nebo hýždí. Tuk se tak odebere z vybrané části těla a umístí do prsou.

  1. Prsním implantátem

Tato metoda zahrnuje chirurgické umístění silikonových implantátů do prsou. Volba implantátů (anatomických, ergonomických nebo kulatých) závisí na stavu prsou a přání ženy.

  1. Kombinací vlastního tuku a implantátu

U této metody se kombinuje implantát a vlastní tuk, tím se dá docílit přirozenějšího vzhledu a výraznějšího zvětšení poprsí. Tato technika je ideální pro ženy, u kterých by implantát vypadal nepřirozeně. To se týká zejména žen s tenkou kůží.

  1. Augmentace s modelací

Augmentace prsou pak může probíhat i současně s modelací, což umožňuje dosáhnout nejen zvětšení, ale i optimálního tvaru a symetrie.

Jak probíhá augmentace prsou?

Před augmentací prsou proběhne konzultace s plastickým chirurgem. Ten vám navrhne optimální metodu a pomůže případně vybrat typ implantátu. Všechny zákroky se provádí v celkové anestezii, poté už záleží na vybraném způsobu zvětšení. Rány se pokaždé uzavírají velmi jemnými stehy, aby byly jizvy co nejmenší.

Operace trvá zpravidla 60 až 120 minut. Pokud ale probíhá společně s modelací, může se doba zvýšit až na čtyři hodiny. Po operaci strávíte pár dní na klinice, přičemž poté se musíte dva až tři týdny šetřit.

Bolí prsa po operaci?

Po zákroku můžete pociťovat tlak a bolest v oblasti prsou nebo hrudníku. Větší bolest zažívají převážně ženy, které mají aplikované implantáty pod sval nebo kromě zvětšení podstoupily také modelaci. Bolest po augmentaci může být intenzivní a silná, na její zmírnění tak dostanete analgetika.

Bolestivé a oteklé poprsí přetrvává i několik dní, a z toho důvodu musíte spát určitou dobu pouze na zádech a dodržovat klidový režim.

Pro koho není vhodná operace na zvětšení prsou?

Plastickou operaci prsou můžete podstoupit po dosažení plnoletosti. Lékaři však doporučují počkat s tím ještě alespoň pár let, než bude vývoj prsou zcela ukončený.

Dále se zákrok nedoporučuje ženám, které v blízké budoucnosti plánují těhotenství. To totiž vede k výrazným změnám v objemu prsou, což by mohlo negativně ovlivnit výsledek plastické operace. Zvětšení prsou není vhodné ani v průběhu prvních šesti měsíců po porodu.

Navíc mějte na paměti, že tento zákrok nevyřeší všechny problémy, proto je důležité se o něm rozhodovat svobodně a bez tlaku okolí.

 

Zdroj foto: Karramba Production / Shutterstock.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář