Účinná pomoc v boji proti průjmu

Průjmové onemocnění znamená nejen stav nepohody, komplikující běžný život, ale také určitá zdravotní rizika, která jsou mnohdy podceňována. Průjem zažil asi každý z nás a nemuselo to být nutně jen v době jeho nejčastějšího výskytu o prázdninách a letních dovolených. Nejčastější příčinou akutních průjmů (asi 90%) jsou infekce, a to buď virové  nebo bakteriální. Další příčinou vzniku jsou nákazy z potravin (kombinují se zde často infekce s vlivem nevhodně upravené nebo závadné potraviny), ale způsobuje ho i přecitlivělost organismu na některé složky potravy. V neposlední řadě mohou nepříjemné střevní obtíže vyvolat i samotné léky, velice často antibiotika.

Přední český výrobce farmaceutických přípravků a doplňků stravy společnost Walmark uvádí na trh nový přípravek určený k boji proti průjmovým onemocněním Tammex family a Tammex family plus. Jeho základem je látka diosmektit  – přírodní jíl, který vyniká silnými adsorpčními vlastnostmi. Jedinečnost přípravku spočívá v kombinování dvou účinných látek:  diosmektit + prebiotika, která navíc podporují kolonizaci střeva prospěšnými bakteriemi.

V nových přípravcích je obsažen buď samotný diosmektit (Tammex family) nebo kombinace diosmektitu s prebiotickou vlákninou (Tammex family plus). Účinek přípravku spočívá jednak ve schopnosti vázat vodu a patogeny (viry, bakterie a toxiny), a také v podpoře růstu prospěšných střevních bakterií, díky prebiotiku. Docent Jan Martínek z pražského IKEMu doplňuje: „Tato léčiva lze doporučit jako účinná a zcela bezpečná v léčbě průjmů jakékoliv příčiny, zvláště pak u akutních průjmů a u průjmů s bakteriální nerovnováhou.“ Při užití přípravku dochází ke snížení frekvence průjmů, zahuštění stolice, vyvázání toxických látek a úbytku patogenních virů či bakterií. Velkou předností přípravků je absence vedlejších účinků syntetických léků, díky které jsou tyto produkty doporučovány Českou gastroenterologickou společností.

Výhody jsou především v ochraně střevní stěny před poškozením v důsledku zánětu, vážou a vylučují viry, bakterie a toxiny, které jsou příčinou průjmu. Dále zabraňují dehydrataci organismu v důsledku průjmu, pomáhají obnovovat střevní mikroflóru a nemají žádné nežádoucí účinky.

Jedno balení obsahuje 10 resp. 8 sáčků s příjemnou pomerančovou příchutí. Tammex family je možné použít u dětí starších 1 roku a dospělých pro všechny typy průjmů a Tammex family plus lze použít u dětí starších 6 let a u dospělých pro všechny typy průjmů, kde lze očekávat bakteriální nerovnováhu. Uvedené přípravky se používají 3x denně (u dětí méně často) a obsah sáčku se pohodlně rozpustí ve 100 – 150 ml vody nebo džusu.

AUDIO: Jak pomáhá nový přípravek proti průjmu,to už hovoří docent Jan Martínek z pražského IKEMu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář