Zbavte se škodlivin z těla a naordinujte si očistu!

Závěr roku je tradičně spojen s bouřlivými oslavami, kde alkohol teče proudem a mnozí se neomezují ani co se týká konzumace kdejakých pochutin. Tělo dostává pořádně zabrat. Naštěstí s lednem přichází doba předsevzetí, a tak máte šanci při troše pevné vůle s tím něco udělat. Novoroční detox je dobrým způsobem, jak se zbavit škodlivin z organismu a začít žít zdravěji.

Lednová očista má svůj význam a rozhodně byste se nad ní měli zamyslet. Nejde jen o těch pár kilo, co vám po Vánocích přibylo. Vaše tělo potřebuje jednou za čas razantnější detoxikaci, aby se mohlo zbavit všech škodlivin, které se v něm nashromáždily. Ty mají původ ve znečištěném prostředí, vzpomeňte si na smog, co v zimě ve větších městech panuje, a vy ten vzduch dýcháte. Svou roli hrají i léky, které dlouhodobě užíváte, jelikož většina z nich má nežádoucí vedlejší účinky. Když k tomu přidáte potraviny a kosmetické přípravky plné éček, tak se nedivte, že váš organismus je pořádně „zanesený“. A k tomu všemu přičtěte ještě onu zvýšenou konzumaci alkoholu a tučnějších pokrmů v závěru roku. Důvodů pro novoroční detox, tak máte více než dost.

Nejvíce zatížená jsou játra

Právě játra nesou největší zátěž. Tento největší orgán lidského těla funguje jako filtr a chemická továrna. Játra vykonávají přes 300 metabolických funkcí a jejich úloha je nenahraditelná. V nich se zpracovává vše škodlivé a tělo se těchto látek jejich prostřednictvím zbavuje. Mají totiž přirozenou detoxikační a čistící funkci. Pokud je však škodlivin příliš, začnou se toxiny v jaterních buňkách kumulovat. Jde zejména o těžké kovy a chemické látky, které mohou játra nenávratně poškodit.

Ostropestřec pomůže s očistou jater

Detoxikace by měla jít ruku v ruce s vhodnou stravou a bylinnými přípravky. Nejsilnější přírodní prostředek k ochraně jater je ostropestřec mariánský, známý též jako „mariánský bodlák“. Vědci dlouhodobě zkoumají jeho pozitivní účinky a podle nich látka silymarin, kterou ostropestřec obsahuje, může chránit játra před poškozením od toxických látek tím, že blokuje toxinům vstup do jaterních buněk. Díky tomu přispívá k zachování správného fungování jater a podporuje jejich detoxikační potenciál. Pomáhá rovněž při regeneraci jaterních buněk a trávení. Zároveň se jedná o velmi silný antioxidant, který chrání buňky celého organismu před poškozením od volných radikálů a před nepříznivými vnějšími vlivy. Silymarin má rovněž blahodárný vliv na zdraví srdce a správnou hladinu krevního cukru. Ostropestřec je tedy ideálním pomocníkem při novoroční detoxikaci a naordinovat si ho můžete například pomocí přípravku Swiss Natural Ostropestřec forte, který patří k nejsilnějším na trhu a stačit vám bude jedna kapsle denně.

Vyhrajte boj s cholesterolem

Játra však nejsou jediná, kde bujaré oslavy konce roku mohly zanechat stopy. Tučné pokrmy a jejich nezřízené konzumování se nejspíše projevily i ve zvýšené hladině cholesterolu a na tu byste si měli dávat dobrý pozor. I bez vánočních svátků a přejídání má v Česku vyšší než doporučovanou hladinu cholesterolu v populaci přibližně 80 % osob, takže pravděpodobnost, že se to týká i vás, je velmi vysoká. Takže tento problém byste rozhodně neměli podceňovat. Souvisí s ním celá řada onemocnění, která mohou mít fatální následky. Jde například o rozvoj hypertenze (vysokého tlaku), ischemické choroby srdeční (nedostatečné prokrvení srdečního svalu) či metabolického syndromu, který je kombinací několika zdravotních onemocnění, jež mohou ohrožovat nejen srdce, ale i život. Je prokázáno, že čím déle se daří udržovat hladinu cholesterolu v příznivých mezích, tím větší je naděje na zabránění jeho zhoubného působení na cévy a zmíněné choroby. Proto je důležité znát svoji hladinu cholesterolu a v případě zvýšené hladiny s ním účinně bojovat.

K úspěšnému boji s vysokou či zvýšenou hladinou cholesterolu pomůže zdravější a lehčí strava, omezení kouření, zvýšení pohybu a rostlinné steroly, jejichž vysokou účinnost na snížení hladiny cholesterolu prokázaly četné lékařské studie. Jde o ekvivalenty cholesterolu rostlinného původu vyskytujících se v různých olejích, obilninách, luštěninách, ovoci a zelenině. Tyto látky v zažívacím traktu významně snižují vstřebávání živočišného cholesterolu. Právě rostlinné steroly obsahuje doplněk stravy Swiss Vegapure Cardio. S ním a zdravějším způsobem života lze dosáhnout až 30% snížení hladiny cholesterolu. Je tedy ideálním hlídačem hladiny cholesterolu.

Nový rok bez zlozvyků

K prvnímu lednu jste si možná dali předsevzetí, ať šlo o zhubnutí nebo závazek, že přestanete kouřit, měli byste rozhodně vytrvat a nevzdat se. Díky lehčí stravě a pohybu se budete cítit lépe a také očista bude účinnější a její efekt déle vydrží. Pomůže vám nastartovat organismus a dodá vám energii, která vám po zimě může chybět. Zbavte se škodlivin a neřestí, vždyť zdraví máte jen jedno a tělo také.

Zdroj: www.swissnatural.cz

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář