3D laparoskopický systém zkvalitňuje operace rakoviny prostaty

Během listopadu probíhala již po několikáté osvětová a zároveň charitativní kampaň Movember. Upozorňovala na problematiku rakoviny prostaty. Díky výtěžku z této akce v roce 2012 byl nadačním fondem Muži proti rakovině zakoupen 3D laparoskopický systém, který funguje na urologickém operačním sále pražské Thomayerovy nemocnice. Umožňuje přesnější umístění prostaty a okolních orgánů, čímž se zlepšují i výsledky operací a zároveň snižují možné komplikace.

Za posledních dvacet let vzrostl počet mužů s rakovinou prostaty trojnásobně a ročně tomuto onemocnění podlehne více než 1300 mužů.

„K nejohroženějším patří muži po šedesátce, ale stále více přibývají i pacienti mnohem mladší. Při boji s touto nemocí je velmi důležitá osvěta a prevence, protože časná stádia nemoci jsou většinou zcela bez příznaků“, upozorňuje docent Roman Zachoval, primář urologického oddělení TN.

AUDIO: Docenta Romana Zachovala, primáře urologického oddělení TN se Šárka Málková vyptávala, jak nový laparoskopický přístroj pomáhá odborníkům i pacientům.

 

Kvůli závažnosti onemocnění a malé informovanosti mužů po celém světě vznikl projekt Movember, který se snaží napomáhat v boji proti této nemoci. U nás tato akce probíhá pod záštitou Nadačního fondu Muži proti rakovině.

„Cílem nadačního fondu je šířit informace o této problematice, podporovat rozvoj všech metod léčby uroonkologických onemocnění, získávat prostředky na podporu specializovaných programů, vydávávat publikace, podporovat vzdělávání a výzkum v oblasti uroonkologie a poskytovat příspěvky na pořízení moderní přístrojové techniky,“ upozorňuje Marek Rejman, člen správní rady nadačního fondu.

AUDIO: Od roku 2012 spolupracuje Nadační fond Muži proti rakovině s mezinárodním hnutím Movember, Neotřelým způsobem upozorňuje na problematiku rakoviny prostaty. Jak? Na to už odpovídá Marek Rejman, člen správní rady nadačního fondu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář