Za úspěchy v hubnutí stojí motivace a konkrétní cíl! Poslouchejte své tělo!

Shodit několik kil patří také k novoročním předsevzetím. Jen si přát nestačí, a pokud to myslíte vážně, zařaďte do svého jídelníčku pravidelnou snídani. Výmluvy na nedostatek času nechte stranou, vždyť snídaňové cereálie připravíte během chvilky.

 

Důvodem, proč se přání často neplní, jsou naše velká očekávání. Také si říkáte, začnu pravidelně cvičit nebo nebudu jíst čokoládu? Zkuste změny zařadit postupně a začněte pravidelnou snídaní.

 

Snídaňové cereálie Nestlé Fitness s obsahem celozrnné složky v kombinaci s mléčným produktem představují jednoduchou a rychlou variantu, jak tělo po nočním půstu nastartovat a dodat mu potřebnou vlákninu, vápník a cenné vitaminy.

Pět zásad správné snídaně:

– Snídejte nejlépe do 30 minut po probuzení.

– Volte jídlo s vyšším obsahem komplexních sacharidů, které snadno doplníte oblíbeným mléčným produktem a ovocem.  

– Zvolte jednoduchou snídaně, které vám pomůže udržet pravidelné stravovací návyky.

– Nezatěžujte žaludek tučnými jídly, po kterých se cítíte těžcí a malátní.

– Vytvořte si ze snídaně příjemný ranní rituál, na který se těšíte po probuzení.

Celková změna životního stylu souvisí s vyváženou stravou, pravidelným pohybem, ale i uměním relaxovat a pozitivním přístupem k životu. Nárůst váhy je často spojen s porušením rovnováhy v životě. „Musíte si také uvědomit, že nikdo jiný změny za vás neudělá“, radí odbornice na výživu Zita Viková.

 

Za úspěchy v hubnutí stojí v první řadě motivace a konkrétní cíl. Základem úspěchu je strava. Přísné redukční diety vedou ke zpomalení metabolismu, pokud se po nich vrátíte do původního režimu stravování, kila si rychle najdou cestu zpět.

 

Na začátku zjistěte energetické nároky vašeho organismu. Tělo využívá energii na zvládnutí fyzických aktivit, zároveň však vynaloží celé 2/3 energetického příjmu na udržení tzv. bazálního metabolismu. Jedná se o energii, kterou tělo potřebuje k zajištění základních životních funkcí. „Dalších 10 % z celkového energetického příjmu spotřebujeme na zpracování přijatého jídla, tedy odbourání, přestavbu a uložení přijatých živin – sacharidů, bílkovin a tuků“, upřesňuje potřeby organismu Zita Viková. Hodnota bazálního metabolismu je dána věkem, pohlavím a stavbou těla.

 

Díky většímu podílu svalové hmoty dosahují muži jeho vyšších hodnot než ženy a mohou tak přijmout i více stravy. Výživová odbornice Zita Viková k bazálnímu metabolismu dodává: „Pokud organismu nedodáte energii k zajištění základních životních funkcí, vyhodnotí situaci jako nepříznivý stav pro své fungování a začne se adaptovat na snížený energetický příjem zpomalováním metabolismu. To z dlouhodobého pohledu může vést k postupnému přibývání na váze.“


Pár rad ještě dodává výživová poradkyně Zita Viková.
(foto)

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Naučme děti zdravě jíst- to je nový výživový program pro školy!

 

Podle odborníků více než 20 % českých dětí ve věku od 6 do 12 let nadváhou nebo obezitou. Kvůli nevhodným stravovacím návykům jim navíc chybí důležité vitamíny a minerály. Přesto je na základních školách málo prostoru pro vzdělání o výživě a také špatná dostupnost  informací. Společnost Nestlé se věnuje podpoře tématu zdravého životního stylu celosvětově.A proto je tady vzdělávací program Nestlé Healthy Kids, který je zaměřen na zdravou výživu dětí zejména od 8 do 13 let.

 

O projektu už Pavel Novák,manažer projektu Nestlé Healthy Kids

Rozhovor si poslechněte ZDE

 

Šárka Málková, redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář