Potíže suché kůže je možné řešit

Kůže je největším orgánem lidského těla, představuje asi 7 % naší celkové hmotnosti, a proto bychom neměli zapomínat se o ni pečlivě starat a chránit ji. Problém suché pokožky trápí téměř 50 % populace. Suchá kůže není jen kosmetický problém, který dokáže znepříjemnit každodenní život. Může být příznakem závažných kožních problémů a onemocnění. I to je jeden z důvodů, proč je potřeba, aby byla suchá kůže pod dohledem odborníka.

Z průzkumů, které proběhly pro společnost Galderma, vyplývá, že objem tělového mléka použitého měsíčně se pohybuje nejčastěji mezi 200 ml až 250 ml. Tělové mléko používá 80 % žen, které trápí pocit suché kůže a chtějí ji tak hydratovat a zvláčnit. Téměř denně používá tělové mléko 40 % dotazovaných.

Švýcarská farmaceutická společnost Galderma–Spirig již přes dvacet let dodává na trh přípravky Excipial. Letos se řada produktů dočkala nového designu, ale nezměněného složení.

Excipial – řešení pro každou kůži
Řada produktů Excipial se skládá ze širokého spektra klinicky ověřených přípravků, které umožňují individuální výběr léčby pro každého. Otevírají nový pohled na léčbu a zmírnění kožních projevů. Každá kůže je tak individuální jako samotný pacient. Určitá galenická forma je vhodná na jiný problém, proto je výběr správného přípravku to nejdůležitější. Přínos vehikula – mast, krém nebo lócio – je rozhodující pro úspěšnost léčby. Fyzikální vlastnosti přípravků přímo ovlivňují výsledek vyléčení poškozené kůže. V dermatologii je tedy výběr tohoto vehikula stejně důležitý jako výběr účinné látky.  V nabídce jsou masťové základy, přípravky na hydrataci, produkty na ochranu rukou a dětské přípravky, také mycí pěna.

 

AUDIO: Jak si poradit se suchou kůží, to už vysvětlí primářka Alena Machovcová z dermatovenerologického oddělení FN v Motole.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář