Odborné centrum boří mýty o výživovém poradenství

Výživové poradenství je dlouhodobě opředeno pochybnostmi. Nedostatečná kvalifikace – to je jeden z pramenů nedůvěry k výživovému poradenství. To se centrum Rekondice snaží změnit. Proto přináší zcela nový koncept preventivní péče kombinující sestavení individuálního jídelníčku, nastavení či nastartování pohybových aktivit s komplexní změnou životního stylu. Klienti jsou vzděláváni v oblasti výživy a pohybu tak, aby si byli sami schopni dobrou kondici dlouhodobě udržet.

AUDIO: Bez pohybu to nejde, tvrdí fyzioterapeutka Mgr.Martina Karasová.

 

„Hlavní prioritou Rekondice je odborná péče a individuální přístup. Každého klienta při vstupních konzultacích důkladně přeměříme na specializovaném přístroji, analyzujeme jeho tělesné složení, celkový zdravotní stav i rodinnou anamnézu. Dalším vodítkem je pro nás jídelníček, který si klient po určitou dobu detailně zaznamenává. Na základě těchto informací jsme schopni doporučit každému program na míru, ať už je jeho cílem redukce váhy, nabytí svalové hmoty či zlepšení celkové kondice,“ říká PhDr. Karolína Hlavatá, PhD., dietoložka a ředitelka centra Rekondice.

AUDIO: Co odhalí speciální přístroj o našem těle,  to už řekne endokrinolog MUDr.Petr Hlavatý, PhDr.

 

Díky spolupráci s odborníky nabízí centrum řešení na míru klientům trpícím nadváhou, obezitou, diabetem, poruchou štítné žlázy nebo kardiovaskulárním onemocněním, ale i lidem, kteří chtějí udělat něco pro své zdraví a těmto nemocem se v budoucnu vyvarovat.

Součástí nabízených programů je také psychologická péče, která je pro klienty cennou pomocí při ztrátě motivace a překonání psychických bariér, často spojených s odmítáním skutečnosti či nedostatkem sebedůvěry. „Svým klientům neslibujeme zázračné zhubnutí po požití pilulky ani viditelné výsledky do druhého dne. Snažíme se je především motivovat a ukázat, že začít na sobě pracovat je snadnější, než se zdá. Fyzická kondice je totiž úzce spojena s psychickou pohodou a zdravým sebevědomím,“ vysvětluje, Mgr. Zuzana Douchová, psycholožka odborného centra.

Cílem odborného centra je pomáhat klientům ke  zlepšení životního stylu a změně stravovacích návyků, které jsou často základem civilizačních onemocnění.

AUDIO: Pár rad přidává i Mgr. Zuzana Douchová, psycholožka odborného centra.

 

Více informací se dozvíte na www.rekondice.cz,

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář