Pochlub se pětkou z jídelníčku, ať máš jedničky v žákovské!

Když naše děti jedí pravidelné 5× denně a myslí na dostatek ovoce a zeleniny, budou se cítit lépe a budou se snáz soustředit nejen na školu, ale hlavně na věci, které je baví. A to celý den – od snídaně po večeři!

Zdravá Pětka je unikátní celorepublikový vzdělávací program pro základní i mateřské školy. Učí děti zásadám zdravé výživy a významu pro zdraví. Lektoři seznamují žáky během dvouhodinového bloku zábavnou a interaktivní formou se zásadami zdravého stravování. Cílem hodiny je motivovat děti k automatickému přijetí zásad zdravé výživy a jejich využití v běžném životě. Vzdělávací program je zdarma a přihlásit se může každá základní škola na www.zdrava5.cz.

 

Zdravá Pětka nabízí dva výukové programy – Školu Zdravé Pětky pro žáky 1. stupně a Party se Zdravou Pětkou pro žáky 2. stupně základních škol. Pro děti v mateřských školách předškolního věku je určena upravená verze.

 

Výuka může probíhat každý pracovní den školního roku v prostorách školy. Vyučovací blok pro jednu třídu trvá dvě vyučovací hodiny.

 

Vzdělávací program Zdravá Pětka probíhá od roku 2004 a za tu dobu vyškolil desetitisíce žáků základních škol v celé České republice.

 

Děti chodí často s rodiči nakupovat. Mohly by jim i poradit, že do nákupního košíku nepatří sladkosti, chipsy, hranolky, ale jen samé vitamíny. Zelenina a ovoce. Program učí, aby děti během nákupu chytře vybíraly potraviny a četly údaje na obalech. A aby i zkusily něco dobrého a zdravého  přichystat.  Třeba červenobílou stonožku z cherry rájčátek, mozarelly, bazalky, olivového oleje, soli a pepře a je na jejich fantazii, jak bude vypadat.

 

Za Nadační fond Albert Eva Nepokojová představí program Zdravá pětka

Záznam rozhovoru si poslechněte ZDE

 

a něco k němu poví i odborník na výživu, RNDr. Pavel Suchánek (foto), blízký spolupracovníkem Zdravé Pětky.

Záznam rozhovoru si poslechněte ZDE

 

Šárka Málková, Redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář