Za oslabenou imunitu může v zimě nedostatek déčka

Sychravé počasí s sebou každoročně přináší zvýšenou nemocnost. Chřipka či nachlazení skolí nejednoho z nás. Výkyvy teplot, déšť, nedostatek sluníčka a nemocní v našem okolí jsou pro naši imunitu smrtící kombinací. Ač se snažíme naši obranyschopnost posílit, často zapomínáme na to nejdůležitější. Kromě céčka je totiž důležitý také vitamin D a ten podle studií v zimě chybí až 99 % dospělých Čechů.

Přitom déčko je pro naše tělo nepostradatelné. Pomáhá udržovat zdraví, posiluje imunitu a kosti. Snižuje riziko vzniku běžných i chronických onemocnění, mezi které patří kardiovaskulární onemocnění, roztroušená skleróza či diabetes, až o 60 %. Nedostatek déčka může stát také za vznikem nádoru či cévní příhodou. Projevit se může také nervovými potížemi, jako je podrážděnost, neustálý pesimismus, sklony k depresi a poruchy spánku. Není se tak čemu divit, že jej odborníci označují za supervitamin.

Déčko pro celou rodinu

Po tomto výčtu je zřejmé, proč bychom měli déčko doplňovat. Jenže ač nás rodiče odmala učili, že bychom na něj měli myslet, tak jak jsme rostli a dospívali, postupně jsme na jeho důležitost zapomněli. Přitom vitamin D potřebujeme po celý život. Navíc z pokrmů z typické české kuchyně ho dostatek nezískáme a sluníčko, které nám vitamin D v těle tvoří, v tomto období také sílu nemá. Takže zásoba, co jsme načerpali v létě, dochází. A právě imunita bývá první, kdo začne signalizovat problém.

Vhodnou formou, jak si dostatečný přísun déčka zajistit, jsou kvalitní doplňky stravy. Například novinka Naturevia Vitamin D3-Efekt 400 IU kapky je ideálním řešením pro celou rodinu. Miminkům stačí jedna kapička denně. Náctiletým, rodičům a prarodičům pak dvě. Nikdo pak nebude strádat a déčka budou mít všichni potřebné množství. Pokud dáváte přednost tabletám, pak můžete sáhnout třeba po přípravku Naturevia Vitamin D3-Efekt 2000 IU, jenž obsahuje extra silnou dávku tohoto supervitaminu. Jedna tableta denně pak pokryje denní potřebu déčka a balení vám vystačí na tři měsíce.

Zdroj: https://www.naturevia.cz/

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář