Žije s polovinou těla – mladý Daniel /19 let/si zahrál se svým životem, jeho tělem projel elektrický proud …

Před dvěma roky byl listopad pro Daniela osudový, vyšplhal s kamarádem na vlak, aby se vyfotili,  ale když si stoupl, trefil ho obloukový výboj, spadl mezi vagony a zlomil si páteř a poranil si míchu. Utrpěl popáleniny krku, trupu a končetin. Jeho léčba byla velmi intenzivní a vyžádala si mnoho operací.

Daniel se stal ležákem. Avšak do spodní části těla se Danielovi vracela infekce a následovalo jediné řešení  a to Hemikorporektomie – kdy se odstraní celá spodní část těla.(celý pánevní pletenec i s kostí křížovou.

Pacient byl na sále přes 16 hodin a bdělo nad ním přes 20 lékařů z různých oborů. Vše se podařilo pospojovat. Následovala dlouhá rekonvalescence, po které se mladý Daniel navrací i s omezením pohybu k samostatnosti. Má mnoho plánů a těší se ze života.  Za celou dobu léčby ani jednou nezapochyboval a nechtěl to vzdát. Jak sám říká, myslel jen dopředu a na to, aby to vše dobře dopadlo a vrátil se co nejdřív domů.

Závažných nehod, po nichž pacient ochrne, je si 5000 ročně. Přednosta chirurgické kliniky FN Motol  Jiří Hoch všechny varuje, aby neskákali do neznámé vody z výšky, nelezli na vagony a podobně.

AUDIO rozhovor: Šárka Málková natáčela rozhovory a první Daniel Kreček popsal, co se přihodilo před dvěma lety.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář