Zubní implantáty

Přišli jste o zub v důsledku úrazu, zubního kazu nebo parodontózy, pak jsou zubní implantáty velice elegantní a šetrnou možností, jak nahradit ztracený zub. Zubní (dentální) implantát je vlastně umělý zubní kořen, který se zavádí do kosti a slouží jako pilíř (nosič) pro zubní korunku, stejně jako to dělají přirozené zubní kořeny, které jsou součástí našich zubů a drží je v kosti.

Implantát je sice finančně náročnější, ale je to řešení trvalé a pro klienta velmi pohodlné, ať už potřebuje po úrazu doplnit jeden či více zubů. Na rozdíl o můstku, kdy je třeba zbrousit často zcela zdravé tkáně sousedících zubů, se díky implantátu ošetřuje jen postižené místo. MUDr. Aleš Váňa, vedoucí lékař stomatologického centra AV dental pracuje s implantáty renomovaného švýcarského výrobce a úspěšnost implantačních zákroků je na tomto pracovišti je až 98,8%. Implantát slouží jako plnohodnotný zub a člověk ho používá bez jakéhokoliv omezení.

Postup při zavádění implantátu:

Nejdříve pacient absolvuje vstupní vyšetření. Po něm je mu předložen návrh postupu a také cenová rozvaha. První krokem je našroubování titanového válečku se závity do připraveného otvoru v kosti. Pak dojde k připevnění korunky či můstku. Po dvou až třech měsících hojení implantát zpřístupníme pomocí drobného zákroku. Za další týden až dva implantát otiskneme na korunku či můstek, našroubujeme na něj protetický pilíř a připevníme korunku. Po 3-4 měsících dochází ke zhotovení zubního můstku.  Každé zubařské křeslo je v AV dental vybaveno vlastním mikroskopem, takže i běžné zákroky jsou velmi přesné. Během jednoho zákroku lze zavést maximálně 8 implantátů do jedné čelisti.

Co brání zavedení implantátu:

Jako většina léčebných zákroků, také pro implantáty platí určité limity. Nemohou je mít lidé s těžkou formou cukrovky, s výrazně sníženou imunitou a také silní kuřáci.

Životnost:

O implantáty je třeba pečovat stejně jako o vlastní zuby. Pokud pacient nedodržuje dentální hygienu, dochází k úbytku kostní hmoty, která implantát kotví. Rovněž kouření není dobré. Pokud ale pacient dodržuje pokyny lékaře, je životnost dobře vhojeného zubního implantátu v podstatě  neomezená.

Cena:

Je velmi individuální, protože nejde jen o samotný implantát, ale i související zákroky, zhotovení korunek či můstků a další faktory. Ale než s léčbou začneme, každý pacient má velmi přesnou představu o tom, kolik bude hradit.

AUDIO: O implantátech nám více řekl MUDr. Aleš Váňa.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář