10 tipů, jak přežít podzim v pohodě

Podzim patří z několika důvodů mezi náročnější období. Po teplém a veselém létě přichází pošmourno, kdy slunce jen sem tam prohlédne mezi mraky a my vstáváme povětšinou do tmy, což na náladě také nepřidá. Většina z nás má zkřehlé a studené ruce a nohy, a to po celý den. Pomoc je ale nablízku. Vyzkoušejte deset následujících tipů a podzimní splín se vám vyhne obloukem!

Řekněte stresu prostě ne!
Osvojte si jakoukoliv antistresovou techniku. Někomu pomáhá přenést se několikrát denně v duchu na příjemné místo, někdo provádí dechová cvičení. Ať už vsadíte na jógu nebo budete mačkat antistresový míček, dělejte to na sto procent. Nenechte si vzít svou chvilku relaxace, energii nemůžete jen vydávat, musíte i čerpat.
Chvalte se byť za maličkosti, nikdo to za vás neudělá
Schopnost pochválit se je vlastní všem úspěšným lidem. Chválit se nemusíte nutně veřejně, stačí si pěkně v duchu pogratulovat za zvládnutý brzký odchod do práce (či z práce), bezvadně napsaný e-mail či pomoc kamarádce. Chvalte se za šikovné děti i krásný úsměv darovaný neznámému kolemjdoucímu.
Spěte dostatečně
Určitě sama nejlépe víte, kolik hodin spánku potřebujete, abyste se cítila v pohodě. Spánek je nejlevnější antiagingový přípravek, zdatní spáči méně přibírají a bývají pozitivně naladěni. Dorůžova vyspaným lidem jde všechno hravě od ruky! Potřebujete ještě další důvod?
Nezůstávejte s podzimními chmurami sama
Je naprosto v pořádku se občas cítit pod psa. Stejně tak je v pořádku se z toho vypovídat! Zapomeňte na stereotypní domácí práce, pěkně se oblečte a vyrazte s kamarádkou ven. Sdílená starost, poloviční starost!
Vsaďte na aromaterapii
Léčba esenciálními olejíčky má tisíciletou historii. Většina aromaterapeutů se domnívá, že člověk je přirozeně přitahován vůní, která mu má prospět. Typickou podzimní vůní je skořice a hřebíček. Hřebíček má antiseptické účinky, v lidovém léčitelství se používá k tlumení bolesti, jeho vůně vytváří pocit ochrany. 
Omezte kofein, stopněte nikotin
Jak přemíra kávy, tak cigaret rozhodně dobré pohodě neprospívá. Udělejte něco pro své zdraví a omezte jejich konzumaci, místo nich zkuste třeba bylinkový čaj a sušené ovoce. Vaše tělo vám poděkuje!
Dopřejte si koupele a masáže
Spolu s nadcházejícím pošmourným počasím přichází obdobní studených rukou a nohou. Zapomeňte na troje ponožky a napusťte si horkou koupel, do které vsypte na lžičku mletého zázvoru. Po koupeli jemně vmasírujte novinkovou Medvědí mast, která díky svým unikátním bylinným extraktům povzbuzuje prokrvení, čímž navozuje pocit tepelného komfortu. 
(Medvědí mast, doporučená spotřebitelská cena 110 Kč, www.virde.cz)
Jezte chytře
Prohřejte se zevnitř! Doplňte vitaminy a antioxidanty, nejlépe přírodní cestou. Vsaďte na mandle, kešu, pupalkový olej. Do ovesné kaše přidejte hřejivou skořici, uvařte si jablečný kompot s hřebíčkem a nevyhýbejte se ani ostrým pokrmům s obsahem chilli. Pálivá látka, kapsaicin, navodí pocit příjemného tepla. Zvenčí můžete aplikovat Medvědí mast, která kapsaicin mimo jiné také obsahuje.
Obnovte svůj vztah s přírodou
Vyrážejte na pravidelné procházky do nádherné podzimní přírody. I půlhodina na čerstvém vzduchu podpoří imunitu, rozproudí krev a probarví tváře.
Naordinujte si muzikoterapii
Každá hudba je lék, říkali staří Indové. Přesto buďte vybíraví, raději si pusťte rytmickou a harmonickou píseň, nebo přivolejte hezké vzpomínky nějakým letním hitem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář