Bolest je často jen důsledkem fyzických či psychických stavů

Bolesti zad a hlavy – kdo by je neznal… Není toho ale v poslední době trochu moc, co nás všeobecně trápí? Zřejmě je to dobou, kdy příliš stresu,  řešení nepříjemných životních situací, nespokojenost v osobním životě, pomaličku a nenápadně zasévají malá semínka bolesti, která poté krátkodobě či dlouhodobě sužuje naše fyzické tělo a psychiku… Bránit se můžeme, změníme-li něco ve svém životě a budeme-li své tělo, potažmo i psychiku poslouchat a pečovat o ně. K tomu nám může pomoci pečlivě vybraný terapeut, který dokáže spojit techniky práce s celou naší bytostí a pomůže klientovi pochopit, odkud bolest pochází.

„Většina klientů, kteří ke mně přichází, si stěžuje si na výše uvedené a podobné bolesti,“ říká Monika Zemanová, majitelka masážního studia. „Ale málokdo si uvědomuje, že dané potíže začínají na psychické úrovni,“ konstatuje paní Zemanová.

Většina terapeutů, lékařů a následně i samotní pacienti se na tomto bodě shodnou. Jenže zřídkakdy je na obou stranách ochota pracovat s příčinou problému. Bolest je často jen důsledkem nepříjemných situací, postojů nebo zážitků, které jsou schovány hluboko v nositeli. Pramení z fyzických či psychických traumat a bloků. Za bolest mohou ale i potlačované strachy, emoce, dlouhodobé stresy apod. „Poté, co se u klienta diagnostikuje, s čím přesně přichází, je možné zvolit, jakou metodou začneme. Může to být klasická či relaxační masáž, uvolňování fyzických bloků, Shiatsu, Reiki, baňkování, ale také práce s energiemi či podvědomím. Při masážích se mi klienti většinou začínají otevírat a díky jejich výpovědím se blíže dostávám k podstatě problémů, jež mohou způsobovat bolest, se kterou mě navštívili. Po několika návštěvách se jim snažím navrhnout terapii, která jim umožní změnit úhel pohledu na život. A hlavně se snažím klientům pomoci se vyhnout opakujícím se chybám, které jim dělají život složitým a nesnesitelným. Následně jim též po dohodě navrhuji, jakým směrem by se měla terapie odvíjet,“ popisuje Monika, jak s klienty pracuje.

 

„I když žádné problémy či bolesti nemáme, je nezbytné, abychom se o své tělo i duši starali. Pomůže nám to najít vlastní spokojenost, aby byl pro nás život štěstím i darem, nikoliv pouhým přežíváním,“ říká Monika.

AUDIO: Jak s bolestí u klientů pracuje terapeutka Monika Zemanová ?  Poslouchejte.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář