Lidé trpící chronickými bolestmi mají novou naději

Závěry nové lékařské studie potvrdily, že metoda mesodiencefalické modulace (MDM) pomáhá lidem trpícím CHRONICKOU BOLESTÍ. Po absolvování terapie skončilo jejich utrpení, které lékaři nebyli schopni jinými způsoby potlačit. Dlouhodobými bolestmi trpí až dva miliony Čechů.

Čtrnáct let trpěla paní Jitka Fišerová bolestmi, které byly následkem úrazů po těžké automobilové nehodě. Nemohla dlouho stát na nohou, ani se dotýkat obličeje. Neustále ji bolela hlava, upadala do depresí.

Dnes sedmdesátiletá žena žije aktivní život. Bolesti jí po mnoha letech ustaly až po absolvování nové léčby MDM. Ta pomohla i dalším 21 lidem z 28, kteří byli zahrnuti do lékařské studie. Lékaři pod vedením profesora Milana Kvapila potvrdili, že tato forma fyzikální léčby má 75procentní účinnost. Na rozdíl od silných tlumících léků pomáhá MDM bez vedlejších účinků a dlouhodobě.

„U pacientů zahrnutých do studie jsme zaznamenali zlepšení zdravotního stavu v závislosti na lepší mikrocirkulaci periferních tkání. Po ukončení léčení metodou MDM u nich došlo k významnému snížení intenzity bolesti,“ potvrdil garant výzkumu prof. MUDr. Milan Kvapil, přednosta Interní kliniky Fakultní nemocnice v Motole.

Potvrzení účinků MDM na léčbu chronických bolestí je nadějí pro více než půl milionu evidovaných českých pacientů.  U nás jsou lidé s bolestmi nejčastěji léčeni farmaky –  antidepresivy, analgetiky a opioidy. Pomáhá i akupunktura nebo další formy neuromodulace.

Právě pro pacienty, kteří reagují na léky hůře, je vhodná terapie MDM. Navíc je mnohem šetrnější, například pro pacienty ve vysokém věku s mnoha dalšími diagnózami a užívanými léky. Léčba je bez prokázaných vedlejších účinků a je ji možné podle potřeby opakovat. Terapie kromě léčby bolesti zlepšuje i imunitu a upravuje i s bolestí spojené symptomy, například poruchy spánku.

Lékaři zkoumali také vliv MDM na léčbu erektilních dysfunkcí. Zaznamenali téměř osmdesátiprocentní účinnost, účinek se však u některých pacientů postupně vytrácel. Čtyřicet dnů od absolvování kúry pomohla MDM 60 procentům mužů.

Naděje pro pacienty s diagnózou amputace nohy

V současné době probíhá další lékařská ověřovací studie při léčbě těžce hojitelných ran, tzv. diabetické nohy. Tímto poškozením trpí v Česku přes třicet tisíc osob. Téměř dvaceti procentům postižených lidí hrozí amputace dolní končetiny.
První výsledky jsou velmi nadějné.

MDM pomáhá českým pacientům už tři roky.

 

U nás je diabetikům k dispozici devět MDM Center v Praze, Brně, Plzni, Ostravě, Zlíně, Sedlčanech, Mariánských Lázních, Novém Městě na Moravě a v Hradci Králové.

Metoda MDM (mesodiencefalická modulace)

 

Je metoda fyzikální léčby, která upravuje a harmonizuje poruchy způsobené funkčními i organickými chorobami či traumaty. Jde  o neinvazivní elektrofyziologickou stimulaci centrálního nervového systému.

 

Metoda MDM je zlomová v léčbě diabetické neuropatie a nově i chronických nenádorových bolestí. Příznivé účinky terapie se u pacientů projevují již po několika prvních výkonech a výsledný efekt je dlouhodobý. Výkon je zcela neinvazivní, nebolestivý a pacienta nijak nezatěžuje. Metoda je účinná také jako prevence vzniku diabetu a diabetické neuropatie a nemá žádné vedlejší účinky. Může být používána samostatně i v kombinaci s léky.

Přístroj MDM schválilo v Česku Ministerstvo zdravotnictví.

Terapie pro diabetiky se skládá z 13 procedur v trvání 10 po sobě jdoucích dnů včetně víkendu, (první 3 dny probíhá procedura 2x denně, poté 1x denně), procedura trvá přibližně 30 minut.

AUDIO: Profesor Milan Kvapil, přednosta Interní kliniky Fakultní nemocnice v Motole nám vysvětlí fungování terapie MDM, za jak dlouho pomůže pacientům s diabetem a hlavně ulevuje od bolesti. Rozhovor si poslechněte ZDE

AUDIO: Lékařka diabetoložka Claudie Hálová popíše nový fyzikální přístroj, neboli sluchátka. Kolik sezení je zapotřebí pro zlepšení zdravotního stavu? Rozhovor si poslechněte ZDE

AUDIO: Pana Otu Zenkela trápilo dlouhodobě rameno, nezabírala žádná léčba. Podstoupil tepaii MDM a je bez bolestí. Poslechněte si jeho příběh. Rozhovor si poslechněte ZDE

AUDIO: Inženýr Dalibor Podroužil je diabetik, musí si píchat inzulín. Měl dlouhodobé bolesti hlavně v nohou. Špatně spal, přes den musel vynechat i práci, aby si odpočinul. Jak se cítí po terapii MDM? A musel ji opakovat? Rozhovor si poslechněte ZDE

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář