Trendy ve stomatologii: Bez bolesti, strachu a čekání

Dávno neplatí, že návštěva zubního lékaře je nutně spojená s traumatizujícím zážitkem. Pokud si vyberete kvalitní zubní ordinaci, péče o zuby bude rychlá, šetrná a bezbolestná. Z téměř 8 000 zubních lékařů v ČR je 50 % ve věku nad 55 let. Nastupuje mladá generace, která používá revolučních přístrojů a materiály.Zuby nevytrhávají, ale zachraňují. Pak pacienti chodí maximálně na preventivní prohlídky a na dentální hygienu.

„Kvalitně pracující zubní lékař se věnuje pacientovi minimálně hodinu, aby měl dostatek času na precizní péči včetně edukace. Dříve bylo běžné, že zubař ošetřil během dne i 20 pacientů,“ říká zakladatel stomatologické kliniky Schill Dental Clinic v Bratislavě a nyní i v Praze MUDr. Alexander Schill. „Moderní stomatolog umí nejen dobře spravovat či nahrazovat zuby, ale také si dokáže svoji práci dobře zorganizovat a do léčebného týmu efektivně zapojit další odborníky, jako je např. dentální hygienistka,“ doplňuje.

Posledním hitem ve stomatologii je používání high technologií jako 3D tomografu a systému CEREC. 3D tomograf zobrazí rentgen celé hlavy včetně zubů ze všech stran i s jejich kořeny,  CEREC pak naskenovaním zubů a následnou počítačovou modelací protetické práce (výplň, korunka, můstek aj.) umožní její přesné vyfrézování z keramického bloku, a to během jedné návštěvy pacienta. Při potřebě zavedení implantátu je navíc možné navrhnout přesně pozici implantátu v kosti. S její pomocí vytvořil MUDr.Schill už přes 30 000 náhrad.

Kromě technologie a šikovných rukou stomatologa je důležité i využití nejnovějších materiálů pro výplně, lidově plomby. Kvalita současných výplní se vyrovná kvalitě zubu, většinou ji však i předčí. Proto se dnes upouští od amalgámových plomb a těmi bílými se vyplňují nejen přední, ale také zadní zuby.

AUDIO: MUDr. Alexander Schill, zakladatel stomatologické kliniky Schill Dental Clinic v Praze přiblíží nové trendy ve stomatologii.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář