Ekzémy aneb Když se toxiny „vrazí“ do kůže

Není tajemstvím, že atopický ekzém patří k rozšířeným chronickým civilizačním onemocněním. U mnohých potíže přetrvávají až do dospělosti.  Málokdo ale tuší, že jeho příčinou velice často bývají toxické zátěže.

Zánět kůže může být alergického původu, jako je tomu v případě atopického ekzému, ale vyvolat jej mohou i jiné podněty: infekce  a mechanické dráždění, v případě lupenky třeba autoimunitní zánět.

Atopie jako genetická vada? Ne tak docela!

Během deseti let se počet dětí s alergiemi zdvojnásobil, s atopií dokonce ztrojnásobil. Ovšem není možné, aby v tak krátké době došlo ke změnám v genetickém kódu! Negenetickou a nesmírně zásadní roli u vzniku atopického ekzému a dalších zánětlivých onemocnění kůže jsou toxiny, které se v organismu hromadí a spouští imunopatologické procesy.           

Pozor na kosmetiku, antibiotika i stres

U všech zánětů kůže najdeme společný prvek, a to poškození kožních buněk, jejích struktur, nedostatečná produkce potřebných proteinů, lipidů a dalších látek (kyselina mléčná, urea,…). Důsledkem je snížení a porušení lipidové kožní bariéry, která chrání organismus před průnikem toxických látek a alergenů z vnějšího prostředí. Dochází k jejímu vysušování, zdrsnění, kůže je šupinatá a popraskaná. Toxinů, které způsobují defekty kožní bariéry, je celá řada. K nejobávanějším patří chemické látky obsažené v kosmetice (ftaláty, parabeny, atd), v textiliích, špercích, dále toxiny přijímané potravou (přídatné látky, pesticidy, toxické kovy) a vzduchem (prachové částice, chemické látky z nábytku, smog).

Toxinem pro kůži je i řada patogenních bakterií a plísní, například Staphylococcus aureus nebo Candida, které se běžně vyskytují i na zdravé kůži. Pokud však dojde k narušení mikrobiální flóry (například při užívání antibiotik nebo nadměrným používáním desinfekčních prostředků), dojde k jejich přemnožení a poškození kůže. Na dysfunkci bariérové funkce kůže se významně podílí také psychický stres. Při něm se zvyšuje produkce stresových hormonů, které ovlivňují hormonální systém řídící regeneraci.

AUDIO: Co ovlivňuje vznik kožních potíží, to už poví Šárce Málkové ing.Vladimír Jelínek.

Lymfa v pohybu

K obnovení přirozené bariéry kůže a odeznění potíží je nutné obnovit správnou činnost lymfatického systému, který jediný z ní dokáže odstranit toxiny. Ty se lymfou dostávají do vylučovacích orgánů, jako jsou játra a ledviny, a poté mohou být z těla definitivně odstraněny. Zásadní roli v řešení dermatitid sehrává přípravek Lymfatex, který obnovuje a zefektivňuje činnost lymfatického systému.

STOP alergiím

Dalším důležitým faktorem u atopického ekzému je alergie neboli přehnaná imunitní reakce na běžné látky. Imunitní systém je předrážděný toxiny, které zároveň narušují jeho řízení, a dochází k poškození vlastních tkání alergickým zánětem. Podle tradiční čínské medicíny souvisí alergie s okruhem jater, který je zatížen toxiny, především stresem a potlačovanou agresivitou, kterou organismus nakonec namíří proti vlastním tkáním.

Ke zklidnění imunitního systému a nastolení rovnováhy v imunitních reakcích dokonale slouží přípravky LiverDren, Emoce, Streson, ale i Analerg. Právě na něj byla vytvořena studie, zaměřená na alergickou rýmu a astma (není tajemstvím, že problematika pylových alergií, astmat a stejně tak ekzémů spolu úzce souvisí). V této studii bylo kromě jiného zkoumáno také množství IgE protilátek, které patří mezi ukazatele alergie. Studie potvrdila, že během roční kúry došlo k poklesu IgE protilátek a zmírnění, či dokonce vymizení alergických projevů.

Celostní medicína a detoxikace pomocí přípravků Joalis nabízí možnost, jak se bránit chronickým zánětům kůže včetně atopických ekzémů. Zvláště u dětí je velmi důležité problémy řešit hned v počátku, aby nedošlo k prohloubení imunopatologie a vzniku dalších alergických projevů. Dětem je určen komplexní sirupový preparát Bambi Ekzemex.

Metoda CIC – kontrolované a řízené vnitřní očisty – odhalí, které konkrétní toxiny, orgány a nezvládnuté emoce se na přecitlivělé imunitě podílejí, pomůže je z těla vyloučit a v podvědomí zpracovat, imunitu zklidnit, a nastolit v organismu opět normální, zdravý režim.

AUDIO: Jak nás ohrožují toxiny, k tomu se vyjádří Mgr.Marie Vilánková a Ing.Hana Šimůnková.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář