Zdraví z přírody… jak konkrétně pomáhá?

Co to je biologická – přírodní – medicína?

Každý z nás čas od času onemocní chřipkou, rozbolí ho záda nebo potrápí zánět. Nejčastěji sáhneme po paracetamolu, který nás zbaví teploty, růžových pilulkách na bolest, případně po jejich obdobě ve formě různých mastí. Proč raději zvolit něco přírodního, když zmiňovaná léčiva fungují? Medikamenty klasické medicíny chemickou cestou mění a blokují přirozené chemické procesy v našem organismu. Biologická medicína jde opačnou cestou – ovlivňuje nemocný organismus tak, aby se obnovily jeho vlastní regulační procesy a tělo si samo pomohlo k uzdravení.

Homotoxikologie vs.chemie

Jednou z forem biologické medicíny je homotoxikologie, která se zabývá účinkem toxinů na lidský organismus. Je odnoží homeopatie a jejím léčebným cílem je podpora přirozených reakcí těla a obranyschopnosti. Antihomotoxické léky obsahují homeopaticky upravené látky – rostliny, minerály a další přírodní prvky. Jejich výhodou je, že jsou přírodního – nikoliv syntetického – původu, lze je kombinovat s jinými léky a nemají závažné vedlejší účinky. Nepotlačují příznaky onemocnění, podporují detoxikační a sebeozdravné procesy organismu a zároveň odstraňují akutní obtíže a zabraňují přechodu obtíží do chronického stádia.

Traumeel v homotoxikologii

Patří k nejznámějším homotoxikologickým lékům. Je využívaný ve více než padesátce zemí světa, již více než 60 let. Je to homeopatický léčivý přípravek nejčastěji užívaný ke zmírnění bolesti při lehkých nebo středně závažných poraněních pohybového aparátu.  Jeho účinek je zdokumentován a popsán v řadě klinických studií. Nejčastěji se užívá ke zmírnění bolesti u poranění kotníků, kolen, zad a šíje a u drobných úrazů – typu zhmožděnin, podlitin, natažených šlach a vazů či u výronů. Nejsou známé žádné nepříznivé účinky ani při dlouhodobém používání.

  • Obsahuje 12 rostlinných a 2 minerální přírodní složky.
  • Doporučuje se aplikovat 2-3x denně na postižené místo nebo dle potřeby, možno použít i ve formě zábalu.
  • Jeho účinné látky působí v různých fázích zánětlivého procesu – nepotlačují ho, ale regulují.
  • Neobsahuje žádná barviva, parfémy nebo konzervační látky.
  • Je vhodný pro všechny věkové kategorie včetně dětí

AUDIO rozhovor: Doktora Petra Musila se na účinky rostlinných léků ptala Šárka Málková

Více informací: www.traumeel.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář