Podpořte onkologicky nemocné děti a jejich rodiny a přijďte na 3.ročník Dne dětské onkologie

Tuto sobotu proběhne v Praze již 3.ročník mezinárodního Dne dětské onkologie. Letošní ročník se zaměřuje na nádory mozku, které jsou po leukémii druhým nejčastějším nádorovým onemocněním u dětí. Program začne na Náměstí Václava Havla u Národního divadla a pokračovat bude již tradičním lampionovým průvodem na Václavské náměstí. Zde jej zakončí velký hudební koncert hvězd, na němž vystoupí také zpěvák Tomáš Klus. Pořadatelem Dne dětské onkologie je i v tomto roce rodičovské sdružení Haima CZ.

Na Den dětské onkologie, který si připomíná celá Evropa, je pro širokou veřejnost připraven opět bohatý doprovodný program. Zahájen bude ve 14:00 hodin na Náměstí Václava Havla a největším lákadlem jeho odpolední části se letos stane zcela unikátní interaktivní napínavá hra z dílny umělecké skupiny 3dsense, která je založená na ohromujícím principu virtuální reality. Je inspirovaná bojem s nádorovými buňkami v prostředí mozkové tkáně. Návštěvníkům bude zážitek dostupný zdarma.

V 16:00 hodin proběhne v prostorách Nové scény Národního divadla odborná beseda s lékaři a bývalými pacienty Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol. Kromě ní se budou moci návštěvníci z řad široké veřejnosti zapojit například také do autogramiády známých osobností či do dalších her a zábavních aktivit. Především pro malé pacienty potom bude na místě fotografická a grafická dílna, v rámci které si budou moci pořídit svůj portrét, které jim dokreslí světoznámá animátorka a grafička Eliška Podzimková, jež se jako dospívající také léčila se zhoubným nádorovým onemocněním.

„Rozhodli jsme se, že na rozdíl od předchozích ročníků letošní Den dětské onkologie tematicky zaměříme na nádory mozku a to z několika důvodů. Především se jedná o druhé nejčastější nádorové onemocnění u dětí a mladistvých. Považujeme tedy za nutné informovat o příznacích onemocnění, nezbytnosti jejího včasného odhalení, ale také průběhu jeho léčby, popřípadě jejích pozdních následcích,“ říká MUDr. David Sumerauer, PhD., lékař Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol, který se specializuje právě na problematiku nádorů mozku.

AUDIO: O dětských nádorech nám více poví onkolog David Sumerauer .

Celý odpolední program potom vyvrcholí velkým lampionovým průvodem, který se vypraví v 18:00 hodin od Národního divadla po Národní třídě až na Václavské náměstí. Zde bude Den dětské onkologie zakončen velkým koncertem, na kterém vystoupí mimo jiné zpěvák Tomáš Klus.

Kromě aktivit pro širokou veřejnost bude program dne patřit dětským pacientům a jejich rodinám. Těch se z celé České republiky sjede do Prahy zhruba pět stovek. Podrobnosti k celému programu dne jsou k dispozici na www.dendetskeonkologie.cz. Ambasadorem projektu se stal letos opět herec Jiří Mádl.
Další doprovodnou akcí je kampaň „Rozsviťme do zlata!“, v rámci které se významné monumenty po celé České republice rozsvítí minimálně na jeden večer ve zlaté barvě. Právě zlatá je barvou boje proti dětským nádorovým onemocněním.

„Jsme nesmírně rádi, že i letos můžeme za podpory několika významných institucí, našich vzácných partnerů i řady neziskových a oborových organizací přispět k osvětě společnosti a postupně ji tak zbavovat předsudků. Věříme, že se nám stejně jako minulý rok podaří vytvořit jeden báječný a nezapomenutelný den plný zábavy nejen pro naše pacienty, ale také pro všechny, kteří nás přijdou k Národnímu divadlu nebo na Václavské náměstí podpořit,“ říká MUDr. Lucie Hrdličková, lékařka Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol a členka rodičovského sdružení HAIMA CZ.

AUDIO: Na Den dětské onkologie zve onkoložka Lucie Hrdličková  a bývalá pacientka Eliška Podzimková.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář