Festival o bylinkách, zdraví a zdravém životním stylu

První ročník festivalu s názvemBylinkoFest se bude konat 23. dubna v Národním zemědělském muzeu v Praze a nabídne návštěvníkům zajímavé populárně naučné přednášky o zdraví, léčivých rostlinách a zdravém životním stylu. Přednášet budou uznávaní odborníci, kteří se mnoho let věnují tématu alternativní medicíny, zdraví a bylinkám.Na tvůrčích workshopech se návštěvníci naučí používat dary přírody v praxi. Připraveny budou ochutnávky zdravých dobrot. K prodeji budou sazenice rostlin. Naprodejní výstavě bude možné pořídit spoustu jedinečných originálních výrobků. Zajímavá bude také poradna, odpovídat na dotazy návštěvníků budou odborníci a majitelé firem.Prostor k vyjádření vlastního názoru dostanou všichni, kteří se budou chtít podělit o své zkušenosti.

 

Na BylinkoFestu se sejdou lidé, které spojuje zájem o bylinky, jejich pěstování a všestranné využití. Přijdou ti, kteří se chtějí něco dovědět o zdraví, zdravém životním stylu.
Na BylinkoFestu se sejdou firmy, které spojuje podobná práce a láska k produktům, jejichž základ vytvořila sama příroda.

 

Záměr: Propojit lidi, kteří mají blízký vztah k přírodě a všemu, co nám poskytuje, zajímají se o léčivé rostliny a bylinkové produkty, není jim lhostejná péče o zdraví a preferují zdravý způsob života. Jejich koníčkem je pěstování rostlin a příprava přírodních produktů.

 

Program: Přednášky, workshopy, ochutnávky, soutěže, prodejní výstava, burza a prodej bylinek

PŘEDNÁŠKY

 

BylinkoFest nabídne návštěvníkům populárně naučné přednášky o zdraví, léčivých rostlinách a zdravém životním stylu.

 

Přednáška Mgr. Jarmily Podhorné, známé moravské bylinkářky, se zaměří na gemmoterapii (tedy využití pupenů rostlin). Byla mezi prvními, kdo tinktury z pupenů rostlin začal v Čechách vyrábět. Součástí přednášky je i informace o bylinách, které pomáhají jako prevence při řešení civilizačních nemocí. Vztah Jarmily Podnorné k přírodě je příkladný, protože před rokem začala vysazovat léčivé stromy na pozemku 2 ha a stromová zahrada se poměrně rychle rozrůstá. Jejím životním cílem je pomáhat lidem.

 

Zajímavá bude jistě i přednáška Vladimíra Mazala, známého odborníka na Ájurvédu, který si vybral téma „KURKUMA“ – koření, které by doma nemělo chybět. Vladimír Mazal provozuje úspěšně v Českém ráji ájurvédské lázně a předá posluchačům řadu zkušeností, jak se svým tělem zacházet, aby ho dostali do kondice. A dá se mu to věřit, protože by mu vůbec nikdo nehádal věk 70 let!

 

K zajímavým přednáškám bude určitě patřit i populární téma detoxikace organismu nebo tematická přednáška „Jak mluvit se svým lékařem“. Jak je prevence důležitá se dovíme od bylinkářky, jejímž koníčkem jsou asijské rostliny a ví, které se dají pěstovat v bytě. A naučná bude i přednáška o tom, jak správně vybírat a připravovat čaj, co obnáší u čaje označení bio apod.

 

Prodejní výstava bylinek nabídne nejen naše léčivky, ale i ty asijské např. bacopu, ženšen pětilistý, angínovník, kustovnici čínskou, schizandru čínskou, šišák bajkalský, ašvagandu (withania), dále kalisii vonnou, aloe veru, pažitku čínskou nebo filipínskou banabu. Na akci nebudou chybět sazeničky máty, kotvičníku a česneku medvědího aj.

 

Aktivní mohou být i samotní návštěvníci a zúčastnit se jedné ze dvou soutěží o atraktivní ceny (jak jinak, než o bylinkové produkty). Vítězové budou vyhlášení na akci. Témata soutěží:
„Nejzajímavější rodinné bylinkové recepty“
„Nejlepší triky při pěstování“

 

Stačí poslat osvědčený bylinkový recept na adresu bylinkofest@seznam.cz nebo na https://www.facebook.com/BylinkoFest

 

Soutěžící mohou posílat recepty na sladká a slaná jídla, bylinkové nádivky, šťávy, medy, oleje, vína, tinktury, ale i krémy, koupele a obklady aj. Prostě všechno, kde bylinky čerstvé či sušené hrají hlavní roli. Nebo poslat tip, jak nejlépe vypěstovat nějakou bylinu. Tip může být doplněn o fotografii. Zajímavé recepty poběží i na obrazovce v sále, ve kterém bude prodejní výstava.
Během celé akce bude pro návštěvníky BylinkoFestu probíhat individuální poradenstvínejrůznějších odborníků z oblasti pěstování rostlin, aromaterapie, bylinkové kosmetiky. Jsou připravené i ochutnávky nejrůznějších čajů a bylinkových vín.

 

Kdo má rád bylinky, nesmí na akci chybět!!!!

Všechny aktuální informace o BylinkoFestu sledujte na facebooku:
https://www.facebook.com/BylinkoFest

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář