Jak si upevnit zdraví a ještě přitom zhubnout?

Zima je období hybernace. Sice se nekládáme k spánku jako medvědi, ale v našem podvědomí je tento atavistický prvek stále ještě zakódován. Zimní spánek na nás přichází již v listopadu a po něm následuje jarní únava.

Jak se ale i přes přírodní zákony udržet v kondici?

Pijte! V létě většina z nás pociťuje aspoň někdy pocity žízně. V zimě se prostředí kolem nás ochlazuje a naše tělo nepotí tolik vody a tak ani nevysílá tak silné signály do mozku. Avšak zdání klame. Často se nacházíme v klimatizovaných, někdy i přetopených místnostech, méně větráme, a tak se vzduch kolem nás vysušuje. S tím souvisí i následné vysychání pokožky, sliznic a bacily se tak na nás jen hrnou. Zvláště během letošní zimy se s virosami roztrhl pytel a čekárny jsou plné lidí s dychacími potížemi, rýmou a kašlem.Vy tomu ale můžete zabránit a ještě k tomu zhubnout.

Jak poznáte, že pijete dostatečné množství ?

Měli byste denně vyloučit min. 1 litr moči.

A co byste měli pít?

V hojném možství pijte zelený čaj. Ten má léčivé účinky. Pře více než 1000 lety již byly popsány příznivé účinky zeleného čaje, kde se píše, že pití zeleného čaje může mít příznivé účinky na pět životně důležitých orgánů, především srdce, dále mírní účinky alkoholu, působí jako stimulant, předchází únavě a zlepšuje fungování mozku a vylučovací soustavy atím urychluje i proces hubnutí.

Nedávno mnoho studií dokázalo spojitost mezi konzumování zeleného čaje a nižším výskytem rakoviny mezi lidmi s různými životními podmínkami. Je také pravděpodobné, že pití zeleného čaje může zpomalit rozvoj několika neurodegenerativních onemocnění (např. Alzheimerovy choroby).

Kromě čaje si pořiďte odšťavňovač a pijte zředěné ovocné a zeleninové šťávy. Koncentrované totiž obsahují poměrně hodně kalorií a můžou podráždit zažívací trakt.

A jak se donutit pít?

1. Stále s sebou noste flašku s pitím nebo mějte nalitou stále plnou skleničku.
2. Vždy když pomyslíte na jídlo, se nejdřív napijte.
3. Zásadně nepijte z malých skleniček. Od dneška je Vaše míra půllitr a víc:- )
4. Nechutná Vám čistá voda? Tak si do ní kápněte citron nebo pomeranč.
5. Smíchejte si minerální vodu s jablečným džusem v poměru 3:2 do půllitru.

 

Zdroj: Babinet.cz, doformy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář