Lázně Luhačovice léčí děti od 1,5 roku. Pobyty v zimě mají řadu výhod

Každý rodič by udělal pro své dítě vše, co jen může pro zlepšení jeho zdravotního stavu. Naštěstí současná medicína umí kromě léků využít také blahodárných účinků lázní. Jedním z nejlepších míst, kde mohou vašemu dítěti pomoci, jsou Lázně Luhačovice. Léčí zde děti již od 1,5 roku s doprovodem. Lázně Luhačovice, a. s., u dětí léčí především nemoci dýchacího ústrojí, ale i obezitu, nemoci trávicího ústrojí a také kožní a onkologická onemocnění. 

Po absolvování lázeňské léčby jsou děti méně nemocné. Lázeňská léčba posiluje imunitní systém, dětem se zde navodí psychická pohoda a také se zvýší jejich fyzická zdatnost. Pacientům se po pobytu v Luhačovicích sníží počet astmatických záchvatů, sníží se opakování zánětů horních cest dýchacích, průdušek a plic. Malí pacienti zde absolvují pitné kúry, inhalace a koupele v přírodní minerální vodě. Lázeňská péče uvedených onemocnění je u dětí plně hrazena všemi zdravotními pojišťovnami v ČR. Zdravotní pojišťovna hradí lázeňské léčení, celodenní stravování a ubytování. Děti do 6 let přijíždějí do lázní s doprovodem většinou s jedním z rodičů, jejichž pobyt je také plně hrazen zdravotní pojišťovnou.  

V zimě je větší šance dostat se do lázní

I přes maximální snahu a částečné navýšení kapacit se v letních a podzimních měsících, kdy je poptávka nejvyšší, nedaří uspokojit všechny pacienty. Proto je vhodné, aby se zájemci o lázeňskou péči snažili nasměrovat pobyt do zimních měsíců. V tomto období je více volných kapacit a je předpoklad, že bude uspokojen každý pacient. Výrazně se také ušetří, protože řadu kapacit lze právě v zimě využít bez doplatku, což je však v omezené míře možné po celý rok.

Děti se léčí i chodí do školy, mají na výběr různé typy diet

Někteří rodiče mají obavy, aby jejich dítě nezmeškalo školní výuku. Tyto obavy jsou zbytečné. Dětské léčebny v Luhačovicích patří k největším v České republice a součástí komplexu léčeben je i základní škola. Dětem slouží nově vybudované herny, tělocvična, kinosál, společenské prostory, hřiště, bazén, venkovní sportoviště i ohniště. Rodiče se již přesvědčili, že výuka na základní škole při dětských léčebnách je srovnatelná s ostatními základními školami a přínos léčby na zdraví dítěte převažuje nad jejich obavami.

Další zbytečnou obavou některých rodičů je, zda bude o jejich dítě postaráno po stránce stravování. Mnoho dětí má různé alergie nebo intoleranci na určité potraviny. Pro lázeňský personál je to však běžné a je na to patřičně připraven. Děti dostávají zdravou stravu, která se jim připravuje podle speciálního jídelníčku. Vybrat si lze z celé řady diet (např. bezlepková, bezmléčná, redukční apod.)

Nový balneoprovoz

Vrcholem přeměn a modernizace dětských léčeben bylo přivedení přírodního léčivého zdroje a vybudování nového balneoprovozu s uhličitými koupelemi přímo v budově dětské léčebny Miramonti. Balneoprovoz je navržen jako vodní svět s hvězdným nebem. Zároveň je zde zajištěna i pitná kúra luhačovické minerální vody přímo v objektu.  Lázně Luhačovice za tento počin získaly od Evropského svazu lázní jako vůbec první společnost v České republice prestižní certifikát za vítězství v soutěži ESPA Innovation Awards 2016 za nejlepší evropskou inovaci v oblasti léčebného lázeňství.

Více informací na www.LazneLuhacovice.cz 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář