Ženy po ablaci prsu mají nyní možnost zdravější alternativy následné péče

Ženy, které překonaly rakovinu prsu a během léčby o něj přišly, měly donedávna pouze jedinou možnost jak své křivky získat zpět. Absolvovaly poměrně náročnou plastickou operaci, kdy se nová prsa „vytvoří“ pomocí přemístění velké části kůže a tkáně z jiné části těla (břicha nebo zad).

Společný projekt kliniky estetické medicíny Asklepion a  Institutu onkologie a rehabilitace Na Pleši nabízí ženám po ablaci prsu zdravější alternativu následné péče. Umožní tak pacientkám po rakovině šetrnější způsob rekonvalescence, než běžné rozsáhlé rekonstrukční výkony. Nová prsa jim zajistí zejména jejich vlastní tuk a speciální druh implantátů.

Nové šetrnější řešení

Po léčbě rakoviny prsu je organismus většinou oslabený a jeho schopnost regenerace není optimální. Kůže je na místě ozařování poškozená a spálená. Díky speciální technice lipotransferu (přenosu tuku), je vlastní tuk pacientky aplikován do oblasti poškozené kůže. Dokáže tyto místa zahojit a zregenerovat a připravit je tak na rekonstrukční zákrok. Klinika Asklepion je jediným soukromým zdravotnickým zařízením u nás, které nabízí hned dvě alternativy šetrné rekonstrukce prsu. Po těchto operacích jsou pacientky už za několik dnů schopné vykonávat běžné každodenní aktivity a zařadit se do pracovního procesu.

Prsa z tuku

Prvním způsobem je „vystavění“ nových prsou pomocí lipotransferu. Vlastní tukové buňky pacientky se aplikují pod zregenerovanou kůži a postupně tak vytvoří nová prsa. Ženám zůstanou pouze drobné 3 – 5 milimetrové jizvičky po liposukci, kdy se pacientkám odebere potřebné množství tuku z jiné části těla. Oblast hrudníku však zůstává bez jizev a „nová“ prsa působí mnohem přirozenějším dojmem.

Implantát expadner

Druhá technika rekonstrukce využívá speciální typ prsních implantátů – tzv. implantát expander. Implantát, který je zčásti „nafukovací“, se umístí pod zregenerovanou kůži pacientky a v podpaží se vyvede vlákno, kterým se postupně plní fyziologickým roztokem. Během několika dnů se tvar a velikost nového prsu formuje tak, aby byl výsledný efekt co nejpřirozenější.

Nesporným plusem je také ekonomická stránka celého výkonu. Není sice zdarma (jako ten proplácený pojišťovnou), ale ve srovnání s rekonstrukcí prsou tradiční metodou v soukromém zařízení je jeho cena pouze zlomková.

Radiofrekvenční liposukce omlazuje, zeštíhluje a vyhlazuje!

Slabinou klasické liposukce bylo, že neřešila vzhled a kvalitu kůže. Tomu odzvonilo. Díky nové metodě se pacientovi odsaje nežádoucí tuk a zároveň pomocí radiofrekvence vypne a vyhladí kůže. Navíc mizí celulitida a rýsují se pevnější tělesné kontury. To vše bezpečně díky kontaktnímu chlazení. Při ošetření BodyTite se liposukcí odsaje nechtěný tuk, zatímco radiofrekvenční proud zespodu proniká kůží teplo, které se tím tvoří. Kůže odspodu prozařuje a vypíná. Působí přímo na spodní vrstvu kůže a stimuluje tvorbu nového kolagenu. Efekt se dostaví dva až čtyři měsíce po skončení léčby.


Primářka z oddělení plastické chirurgie kliniky estetické medicíny Asklepion Andrea Musilová (foto) popíše, jak funguje nová metoda liposukce.

Rozhovor si poslechněte ZDE

www.asklepion.cz

Šárka Málková, Redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář