Motol otevřel nové moderní porodní sály

Nové porodní sály otevřela pro své rodičky Fakultní nemocnice v Motole. Původní prostory z osmdesátých let, které byly od července mimo provoz, přijaly první nastávající matky začátkem listopadu. Nemocnice investovala do rozsáhlé rekonstrukce nevyhovujícího porodního sálu 14 milionů korun, a dala tak vzniknout pěti samostatným moderně vybaveným porodním pokojům s vlastním sociálním zařízením, rádiem, telefonem nebo wifi.

 

V nemocnici v Motole se ročně narodí 3500 dětí. „V současné době, kdy se stále snižuje porodnost, a uvolňují se tak kapacity v porodnicích, se rodičky rozhodují podle více faktorů, jedním z nich je i příjemné nemocniční prostředí. Z dlouhodobého hlediska je tedy částka, kterou nemocnice zaplatila za rekonstrukci porodních sálů, dobrou investicí,“ vysvětlil ředitel motolské nemocnice JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA.

 

Původní sály, respektive velký sál oddělený přepážkami, z počátku 80. let byl nevyhovující i podle lékařů. „V nových porodních pokojích je dostatek místa nejen pro matku a lékaře, ale i pro následné ošetření dítěte, díky čemuž nedochází k přerušení kontaktu po porodu,“ vysvětlil přednosta Gynekologicko-porodnické kliniky 2. LF UK a FN Motol prof. MUDr. Lukáš Rob, CSc.

 

Pět moderních porodních pokojů je vybaveno rádiem, telefonní linku, na kterou lze přepojit hovory „zvenku“ nebo porodními balóny. Jeden z boxů, včetně sociálního zařízení, je bezbariérový, v jednom je k dispozici též vířivá vana, TV a zázemí pro otce. Kromě špičkového vybavení všech porodních sálů má svůj velký význam také centrální monitorovací jednotka. Ta zaznamenává stav plodu při porodu i životní funkce samotné rodičky.

www.fnmotol.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář