Centrum, které obnovuje a udržuje zdravíí

Nedaleko Prahy naleznete centrum „Staré čínské medicíny“ Jmenuje se Čchi clinic. Jde o rehabilitační, relaxační centrum, které obnovuje a udržuje zdraví. Majitelka a terapeutka paní Mgr. Alena Knapová se na své klinice řídí mottem: POMÁHAT TĚM, KTEŘÍ CHTĚJÍ POMOCI V UDRŽENÍ ZDRAVÍ…

Západní medicína je především o léčení chorob. Tradiční asijské systémy – čínské, nebo indické, kladou důraz na to, jak zdraví zachovat.
Image therapy vychází z tradiční čínské medicíny. Terapeut se zaměřuje na změnu energií pacienta.

„Každý z nás si vytváří určité obrazy v mysli. Veškerý život kolem sebe převádíme vlastně na vnitřní obraz,“ snaží se Alena Knapová stručně charakterizovat učení, které si jako jediná Češka v Číně osvojila.

Podobně jako další alternativní postupy i Image therapy má největší efekt v případech, s nimiž si západní medicína neví příliš rady.

Klienti Čchi clinic jsou především pacienti s chronickými chorobami, s neplodností, trávicími potížemi, autoimunitními onemocněními a alergiemi. Aktivní přístup ke svému zdraví je pro Image medicine možná důležitější než bylinky – ty stejně jako tradiční čínská medicína používá v hojné míře.

Systém léčebných metod se opírá o starodávné umění těch, kteří pečovali o zdraví čínských císařů.

Používají se žádoucí mentální obrazy vytvořené terapeutem. Jsou to energeticko-informační vzorce, které se zaměřují na postižená místa. Terapeut se snaží odstranit deformované programy z těla klienta a nahradit je programy plného zdraví.

Nastupuje vlastní práce klienta na sobě, zda-li je ochoten a schopen vytvořit vhodné podmínky pro to, aby se v něm tyto nové programy ujaly. To se dosahuje změnou životního stylu, osvojením si správných stravovacích návyků, cvičebními technikami, pozitivním myšlením a vírou v úspěch.

Zhong juan Qigong – ano právě qigong [čchi-kung] provází Čínu a její historii tisíce let.

Žáci se učí základním dovednostem a metodám, které jim umožní harmonizovat jejich zdravotní stav. Seznamují se s metodami obnovy zdraví a životních schopností člověka.

AUDIO: Jak pracuje s klientem terapeutka Mgr. Alena Knapová.

Z dopisu Ivety Galbavé –
Již staří Číňané odhalili tajemství energie Čchi o níž věřili, že je všude přítomná i když neviditelná i neslyšitelná. Pracovali s jejími energiemi jing a jang. Paní Knapová nás během cvičení naučila s těmito prvky pracovat. Mne osobně kromě toho, že mi cvičení pomohlo zdravotně, přineslo především pokoj duše a mysli! Začala jsem s úctou a pokorou vnímat mnohé věci, které jsem do té doby neviděla, nebo také asi nechtěla vidět; změnila jsem stravovací návyky; vrátila jsem se k dávným „koníčkům“, které mi teď přináší veliké potěšení.

AUDIO: Do Čchi clinic zavítala i kožní lékařka Věra Terzijská.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář