Rozhovor: Centrum, pomáhající onkologickým pacientům, představilo svojí činnost veřejnosti

Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius otevřela prostory Centra informací pro onkologické pacienty a oficiálně tak zahájila jeho činnost. Akce byla určená pro onkologicky nemocné, kterým pacientské organizace poskytly cenné rady nejen pro zvládání léčby, ale poradily i s ostatními problémy a komplikacemi spojenými s jejich onemocněním.

Poslechněte si, co jsme se dozvěděli:

Symbolickým přestřižením pásky zahájili činnost CIOPu náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová, přednostka onkologické kliniky FN Motol a předsedkyně České onkologické společnosti Jana Prausová a přednosta dětské hematoonkologické kliniky Jan Starý. Význam fungování podobného zařízení pro pacienty a jejich léčbu zdůraznila i přední česká onkoložka a zakladatelka společnosti Dialog Jessenius Petra Tesařová

Pomocnou ruku zde během Dne otevřených dveří nabídli zástupci odborných a pacientských organizací Centrum Amelie, Hlas pacientek, Onko Unie či Aliance žen s rakovinou prsu, Ústav lékového průvodce, kteří zodpovídali na otázky zdravotního i psychologického charakteru – jak si říct o pomoc, jak se s nemocí vyrovnat a jak o ní mluvit s blízkými, jak získat druhý názor.

„Velice si vážíme aktivit Centra i spolupracujících organizací na pomoc onkologickým pacientům. Dostatek informací, možnost obrátit se pro radu či psychickou podporu jsou v náročné životní situaci, kterou pacienti procházejí, nesmírně důležité. Jsem proto ráda, že ministerstvo zdravotnictví může řadu zde přítomných organizací podporovat a spolupracovat s nimi,“ uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová.

Onkologičtí pacienti i jejich blízcí často bojují nejen se samotnou nemocí, ale i s nedostatkem potřebných informací. „Proto jsme založili naše informační centrum CIOP, které našlo místo v budově nové dětské onkologie FN Motol,“ vysvětlila Michaela Tůmová, ředitelka Dialogu Jessenius. „Nyní nabízíme pacientům možnost promluvit si s terapeuty, kteří jsou s onkologicky nemocnými v kontaktu již po mnoho let nebo mají s rakovinou vlastní zkušenost. Dokáží tak poradit v tom, co pacienti potřebují vědět ke zdárnému průběhu léčby.“

Více informací o aktivitách i jednotlivých projektech na www.dialog-jessenius.cz a www.ciop.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář