Základem zdraví je spánek a správná matrace

Také se ráno budíte rozlámaní a unavení snad ještě více než večer? Příčina ranní únavy, bolesti zad a páteře přitom nemusí být nijak složitá. Často k ní stačí jen špatné spací návyky nebo nevhodná matrace, a na malér máme zaděláno. Zjistěte proto, jaké matrace jsou pro nás vhodné a na co bychom se při jejich výběru měli zaměřit.

 

Spánek jako základ všeho

 

Spánek je pro nás skutečně životně důležitý, a to jak pro naši psychiku tak i pro fyzické tělo. Bylo dokonce prokázáno, že přímo ovlivňuje naše tělesné pochody, a pokud se během noci jen tak převalujeme na posteli, nemůžeme usnout nebo usneme až nad ránem vysílením, je třeba takový stav rychle řešit. Tělo se potřebuje během spánku regenerovat a nabírat nové síly, a pokud je mu to upřeno, je jen otázkou času, kdy nám vypoví funkci.

 

Za problémem se spánkem však mnohdy stojí i nekvalitní nebo stará matrace. Zejména matrace, které už mají takzvaně „odslouženo“ se nám na zdraví mohou výrazně podepsat. Nekopírují totiž tvar naší páteře a ani už nejsou dostatečně pevné, aby nám během spánku zajistily kvalitní oporu. Po ránu se tak cítíme vysíleni, bolí nás záda, krční páteř a máme pocit, jako bychom vůbec nespali. V takovém případě je třeba začít právě od výběru nové matrace.

 

Výběr u specialisty na prvním místě

 

Pokud si říkáte, že váš spánek není co býval a uvažujete o výběru nové matrace určitě byste se neměli spolehnout hned na návštěvu prvního obchodu. Volit je třeba skutečně kvalitně, a to především ve specializovaných obchodech nebo e-shopech, kde si můžete vybrat ze širokého spektra matrací a kde vám dovedou poradit přesně podle vašich specifických požadavků.

 

„Na našem trhu dnes už naštěstí existují specialisté, kteří dovedou zákazníkovi poradit a nechat ho vybrat prakticky mezi tisíci matrací. Například od levných matrací pro nenáročné, přes zdravotní matrace, luxusní až třeba po matrace na míru nebo matrace specifických rozměrů,“ vysvětluje Gabriela Klasnová, jednatelka e-shopu Matrace-store.cz.

 

Kvalita za přijatelnou cenu

 

Co by však nemělo být při výběru matrace na prvním místě je cena. Musíme si uvědomit, že řešíme především své zdraví a předcházení možným zdravotním problémům, a proto se na něm rozhodně nevyplatí šetřit.

 

Na druhou stranu v kvalitních e-shopech (např. Matrace-store.cz) se není třeba obávat přemrštěných cen, ale vždy máme jistotu, že kvalita a cena bude ve vyváženém poměru, a to i u levných matrací. Navíc pokud se zaměříme na různé slevy a akce máme prakticky vyhráno i z hlediska finanční náročnosti. „V našem e-shopu máme často matrace v akci nebo třeba matrace 1 +1 zdarma, kdy si zákazník může dopřát dvě matrace za cenu jedné. Chápeme, že zdraví je vždy na prvním místě, proto se snažíme akce na matrace opakovat, aby byly skutečně dostupné pro všechny a zákazníci se nám opakovaně vraceli,“ říká Gabriela Klasnová, jednatelka společnosti.

 

www.matrace-store.cz


Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář