Stáváme se národem workoholiků přecházejících nemoci?

Při nachlazení jdou Češi i Slováci alespoň občas do práce. Přibližně třetinu lidí z obou států dokonce nachlazení od příchodu do práce nikdy nezastaví. V Česku jde nejčasněji o mladé lidi do 30 let věku, na Slovensku zase o zaměstnance ve středním věku staré 30–44 let. Vyplývá to z nejnovější studie výzkumné agentury STEM/MARK .

Zodpovědný přístup k léčbě nachlazení je zásadní, počínaje klidem doma přes výběr kvalitních přípravků, které organismus bojující s nemocí podpoří. Jedině tak lze mít onemocnění včas pod kontrolou a zamezit tomu, že se o ně podělíme se všemi blízkými, kolegy i úplně neznámými lidmi v okolí.

Nachlazení řeší Češi i Slováci většinou sami, bez lékařské pomoci, a to především pitím čaje, vitaminy nebo volně prodejnými přípravky. K lékaři vyráží až v případě neúspěchu. Jako nejpopulárnější cesta se jeví přírodní léčba. Jak Češi, tak Slováci vítají, když nemusejí přípravek na nachlazení užívat příliš často. V dnešní době jsou v lékárně dostupné i ryze přírodní produkty, které tiší projevy nachlazení, současně podporují imunitu díky obsahu bezu černého, divizny velkokvěté a sporýše lékařského.

Přecházení nachlazení – žádná frajeřina, ale riziko

Nachlazení se nejčastěji projevuje únavou, pocitem chladu, kýcháním, kašlem, bolestí krku, bolestí hlavy a zvýšenou teplotou. Jaké projevy nachlazení nás přinutí zůstat doma? Převážně nás zastaví horečka. Podle primáře Kliniky ušní, nosní a krční II. LF UK a FN Motol MUDr. Michala Jurovčíka je pro nás neustálé přecházení nemocí velmi rizikové. Můžeme si tím totiž zadělat na vážnější zdravotní problémy. „Každá nemoc je pro lidský organismus zátěží vyžadující velkou dávku energie. Nachlazení je infekční virové onemocnění způsobené celou řadou respiračních virů. Jelikož má zpravidla pomalejší nástup a kratší dobu rekonvalescence než například chřipka, člověk má tendenci ho přecházet. Může se však stát, že si přivodí různé druhy komplikací jako jsou záněty dutin, záněty středního ucha, v krajním případě i zánět srdečního svalu nebo problémy nervového systému jako například záněty obličejových nervů,“ doplňuje primář.

Podpořte tělo přírodní cestou v období plném nachlazení

Tělo je silný a chytrý organismus, který si dokáže poradit s nejedním trápením, když ale přijde nachlazení, je dobré ho podpořit. S tímto tvrzením souhlasí téměř 90 % Čechů i Slováků. Na tom, že např. rýma není nic příjemného, se i bez výzkumů shodnou snad úplně všichni. Pokud přijde, vyzkoušejte ryze přírodní, a tedy i šetrné produkty, které těží z moudrosti našich předků a nabízejí šetrné řešení problémů horních i dolních dýchacích cest i dnes. 

AUDIO rozhovor: Co o nachlazení zjistila Šárka Málková?

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář