MUDr. Jiří Bayer: O plastiky prsou žádá čím dál více žen

Vůbec první prsní silikonový implantát na světě si nechala 16. března před 57 lety ve spojených Státech voperovat Timmie Jean Lindseyová, tehdy takřka třicetiletá matka šesti dětí. A odstartovala tak velký boom.  Jen v roce 2017 se podle Mezinárodní celosvětové organizace pro estetickou plastickou chirurgii (ISAPS) realizovalo už přes 3 200 000 zákroků, což představuje o 4% víc než v roce předchozím.

AUDIO rozhovor: O plastikách prsou jsme si povídali s MUDr. Jiřím Bayerem, plastickým chirurgem z Kliniky GHC Praha

www.ghc.cz

Víte, že…?

Na vývoji prvního českého prsního implantátu se v šedesátých letech minulého století podílel i známý český vědec Otto Wichterle. Jejich součástí nebyl ale silikon, nýbrž speciální hydrofilní gel, ze kterého se vyráběly i první kontaktní čočky.

Plastická chirurgie byla jako samostatný obor uznána jako první na světě právě u nás, v Československu. Stalo se tak zásluhou profesora Arnolda Jiráska, tehdejšího prezidenta lékařské komory, s velkým přispěním doktora Buriana, kdy v roce 1932 byla plastická chirurgie jako první na světě uznána samostatným oborem a jako taková i přednášena studentům Lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář