Ženy, myslete na své zdraví – (ne)bezpečné vložky a tampóny

Každá dospělá žena se již setkala se svěděním, podrážením pokožky, s nerovnováhou v poševním prostředí nebo s vaginálními mykózami. Řada žen se potýká i s vleklými gynekologickými problémy. Ty pomůžeme eliminovat, pokud zamezíme pobytu ve vlhkém nebo těsném oblečení ze syntetických materiálů, dále zdravou stravou a dostatečnou, ale přiměřenou hygienou. Není ale příliš známo, že problémy mohou být způsobeny i používáním nevhodných hygienických pomůcek“, říká MUDr. Daniel Struppl PhD., gynekolog a porodník.

Zabývali jste se někdy otázkou, z čeho se skládají běžné menstruační vložky? Vrchní vrstva konvenčních hygienických pomůcek, která je v přímém kontaktu s tělem je obvykle vyrobena z viskózy nebo propylenu. Uvnitř můžeme nalézt absorpční pudry, měnící tekutinu na gel nebo celulózu. Pro větší bezpečí je spodní vrstva z nepropustného plastu. Ale právě díky igelitu a propylenu nemůže pokožka dýchat, zvyšuje se vlhkost a 5 – 10x podpoří prostředí pro množení baktérií. Další zdravotní problém představuje chlór, kterým jsou konvenční vložky i tampóny běleny a který uvolňuje Dioxan. Jeli tělo dlouhodobě vystavováno účinkům této látky, může v případě citlivých osob dojít k hormonální nerovnováze, potlačení činnosti imunitních buněk nebo dokonce může negativně ovlivnit plodnost ženy a podpořit vznik vývojových poruch. Opakované vystavování těla dioxinu, který má schopnost se shromažďovat v těle, může i podstatně zvýšit riziko rakoviny. „Dané materiály zvyšují jejich užitnou a vizuální stránku, ale zároveň mohou mít negativní dopad na komfort uživatelek. O problémech, které mohou způsobit syntetické a neprodyšné materiály není potřeba hovořit. Některé chemické látky používané při výrobě a bělení standardních vložek nebo tamponů mohou u vnímavých osob působit dráždivě, vysušovat i působit lokálně poruchy imunity,“ dodává MUDr. Daniel Struppl PhD., gynekolog a porodník.

 

Běžné menstruační vložky a tampóny ORGANYC zakoupíte v lékárnách a vybraných prodejnách: www.drmax.cz, www.countrylife.cz, www.lekarna.cz, www.econea.cz.

Řešením jsou hygienické pomůcky z bio bavlny, které jsou vysoce prodyšné, plně přizpůsobivé a kompatibilní s pH pokožky. Bio bavlna přirozeně saje, je jemná, měkká a nedráždí, což spolu s pocitem spolehlivosti, čistoty a svěžesti patří mezi vlastnosti, které její uživatelky vysoce oceňují. Bio hygienické potřeby ze 100 % bavlny jsou doporučeny ženám, které řeší problém s podrážděním pokožky, se svěděním, s nevhodným bakteriálním prostředím nebo dokonce vaginálními mykózami a také všem ženám, které chtějí těmto problémům předcházet, čímž pozitivně působí na plodnost ženy. Studie účinnosti ochrany produktů se 100 % bavlny EVVITA Study prokazuje zmírnění iritace pokožky. Až 91 % respondentek potvrdilo úplné nebo výrazné zlepšení svědění a 90 % úplné utišení nebo výrazné zlepšení podráždění pokožky při používání produktů z bio bavlny během tří měsíců. Tyto parametry splňuje například ORGANYC, který nabízí kompletní hygienická řada z bio bavlny pro ženy, matky a děti, která poskytuje potřebnou péči pro nejcitlivější pokožku. Vše je vyrobeno ze 100 % bio bavlny a dalších ingrediencí, které pomáhají předcházet a zklidňovat podráždění pokožky. Biologická bavlna je použitá vně jako přijímací filtrační vrstva i uvnitř jako sací složka.

Produkty ORGANYC jsou díky tomu zcela bez obsahu plastů a syntetických látek, nejsou běleny chlórem a dovolí pokožce přirozeně dýchat. S ohledem na šetrnost a prokazatelnou účinnost jsou výrobky ORGANYC prodávané v lékárnách, kde doplňují nabídku medikamentů ke zmírnění gynekologických potíží. Dále je možné je zakoupit i ve specializovaných prodejnách s bio potravinami, zdravých výživách, bio drogeriích i široké síti online obchodů. Jedná se tedy o výrobky v lékárenské kvalitě, které doporučuje i řada odborníků.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář