Teče vám z nosu, bolí hlava, kašlete a chraptíte….vaše imunita prostě dostává zabrat

Podzim už je tady a kromě padajícího listí nám ho připomínají i choroby, kterých právě v tomto období přibývá. Náš organismus si jen stěží zvyká na nedostatek slunce, stále se zkracující dny i pošmourné počasí, což se nepříznivě podepisuje na imunitě.

Virózy

Jde o lidové označení pro záněty dýchacích cest, které způsobují viry. Zánět horních cest dýchacích se projevuje bolestí v krku, ucpaným nosem, vodnatou rýmou a kýcháním. Pacienti mohou mít i zvýšenou teplotu. Zánět dolních cest dýchacích se oproti tomu ohlašuje silným kašlem, bolestí na hrudi a teplotou. Často může nastat po nedostatečném zaléčení onemocnění horních cest dýchacích. Virózy většinou do týdne odezní. Pokud se tak nestane, doporučuje se vyhledat pomoc lékaře, který stanoví, o jakou infekci se jedná, a nasadí vhodnou léčbu.

Prevence:

* Zvyšte příjem tekutin. Dostatek tekutin je důležitý pro správnou funkci obranyschopnosti organismu i zvlhčení nosní a krční sliznice.
* Zařaďte do jídelníčku ovoce. Ať už se jedná o citron či grapefruit, virům vadí kyselé prostředí. Navíc toto ovoce obsahuje i vysoký podíl vitamínu C.
První pomoc:
* Osvědčeným pomocníkem při virózách je zázvorový čaj s medem, který uleví od nepříjemné bolesti v krku.
* V lékárně se poraďte a i vybírejte vhodná  probiotika, kapky do nosu a proti kašli.

AUDIO rozhovor: Co nám ještě prozradil o virózách praktický lékař Jiří Paděra?

 

 

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Wawna napsal:

    kor když na nás nemoci číhají na každém kroku se musíme chránit. Proto celoročně beru vitaminy. je to směs všech vitaminu a mineralu, tělo si z toho vezme to co potřebuje

Napsat komentář