Podzim nás občas i potrápí… a to virózami. Zažeňte je aspirinem!

Na podzim nejsme vždy v pohodě. Smrkáme, kašleme a jsme unaveni. Je méně sluníčka a pereme se s viry, jak nejlépe umíme. Příznaky, kdy vás bolí celý člověk a vůbec se necítíte obře, důvěrně zná snad každý.

Rozlišujte chřipku a nachlazení

 

Protože chřipka i běžné nachlazení jsou onemocnění dýchacích cest ,tak né vždy,  je jasné, co vás právě potkalo. Nachlazení se obvykle vyvíjí postupně, kdežto chřipka udeří náhle: ráno ještě máte pocit plného zdraví a odpoledne se už cítíte velice špatně.

 

Příznaky nachlazení jsou  ucpaný nos, bolesti v krku, chrapot a kýchání ,nebývají tak závažné jako příznaky chřipky, k nimž patří horečka, nesmírná únava, bolesti hlavy a svalů.
Také uzdravování je při těchto infekcích různé; nachlazení trvá obvykle týden, ale máte-li v pořádku imunitní systém, mohou vás příznaky obtěžovat jen tři čtyři dny. Chřipka může trvat až deset dní, ale únava, která ji provází, přetrvává i několik týdnů. Po nachlazení se zřídka objevují závažnější komplikace, chřipka však může způsobit těžký zánět průdušek i zápal plic.
Když vám není dobře, zvolíte často léky v domácí lékárničce. A to na bolest hlavy, na kašel, na rýmu a i na horečku.

Aspirin nepřináší jen úlevu od bolesti

 

Je prověřený mnoha generacemi. Už naše praprababičky si jej oblíbily jako lék proti bolestem, horečce a zánětům a stejnou popularitu má i dnes.

Aspirin obsahuje účinnou látku kyselinu acetylsalicylovou, která působí proti bolesti, zánětům, horečce a trombózám. U nás koupíte bez předpisu Aspirin C v  šumivých rozpustných tabletách, který je určen jako pomoc při prvních příznacích chřipky a nachlazení. Forma v tabletách  ulevuje od bolesti. Od roku 2012 je možné nově zakoupit také Aspirin Protect, který byl dříve vázán na recept a nyní je volně prodejný.

V prevenci kardiovaskulárních onemocnění se Aspirin začal používat poměrně nedávno, pro srdce a cévy je v mnoha případech nenahraditelný a má podporu u odborníků..

 

O chřipce a nachlazení a o pozitivním účinku Aspirinu pohovoří k Vám lékařka Miluše Kotalíková

Záznam rozhovoru si poslechněte ZDE

 

a lékař Petr Malec ze společnosti Bayer,s.r.o.Praha

Záznam rozhovoru si poslechněte ZDE

 

Šárka Málková, Redakce Zdraviamy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář