Pravidla diskusí na Zdraviamy.cz

 

1.       Nenazývejte někoho idiotem, blbcem, hlupákem nebo jiným neslušným výrazem. Nepoužívejte žádné nadávky ani osobní urážky.

2.      Nepoužívejte vulgární výrazy. Naše pravidla zakazují i mírné hrubosti a vulgarity, které jsou dnes běžné v televizi a na webu. Víme, lidé mluví tímto způsobem každý den, dokonce i v naší redakci, ale některá slova uráží ostatní uživatele a je pravděpodobné, že by se k nám přestali vracet. Pokud byste to, co chcete napsat, neřekli před svou matkou nebo pětiletým dítětem, rozmyslete si dvakrát psát to tady. Toto pravidlo zahrnuje také omezení psát skryté vulgarity nebo výrazy maskované kombinací písmen a pomlček, nebo jiných znaků.

3.      Příspěvek vždy musí mít souvislost s tématem a nesmí ho opustit. Všechny formální náležitosti příspěvku – pravopis, gramatika nebo logika – musí být správné, jasné a zřejmé tak, aby čtenář vždy pochopil, co se snažíte říci.

4.      Vyhrazujeme si právo jakkoli zasahovat do diskuse. Je součástí informací, které návštěvníci našeho portálu mají k dispozici a je naší snahou, aby prostor, který jim nabízíme, byl přátelský, slušný a obohacoval je. Kritiku naší práce vítáme, snažíme se na ni reagovat a oprávněné připomínky zveřejníme. Prostor diskusí a komentářů ale není místo pro psaní komentářů o našem portálu nebo jeho týmu. Pokud máte jakoukoli stížnost na naší práci, napište nám. To je také nejlepší způsob, jak poukázat na chybnou gramatiku, pravopis nebo věcné chyby v textu.

5.      Spamový filtr a naši moderátoři čistí diskuse a vaše komentáře. Existuje řada důvodů pro to, proč mohl být odstraněn váš komentář. Ve spamovém filtru mohou být stovky opravdu ošklivých poznámek. My opravdu nemáme zájem je prohlížet. Pokud nám ale pošlete e-mailovou zprávu, že váš komentář byl odstraněn a domníváte se, že to bylo neprávem, zkontrolujeme to.

6.      Opakování. Pokud něco bylo již mnohokrát řečeno, neříkejte to znovu. Neopakujte znovu ani jinde vaše komentáře. Pokud jste svůj komentář již zveřejnil(a), dejte ostatním šanci učinit totéž. Pokud dojde k zdlouhavé diskusi mezi vámi a jiným uživatelem, která by mohla odradit ostatní uživatele od účasti v diskusi, ukončíme ji.  

7.      Nepoužívejte pro psaní textu klávesu Caps Lock. Ostatní uživatele to obtěžuje.

8.      Nepiště příliš dlouhé příspěvky. My, ani ostatní uživatelé, nehodnotíme kvalitu příspěvku podle počtu slov. Čtení dlouhého nebo nesourodého eseje trvá dobu delší, než je doba, kterou mu naší moderátoři nebo ostatní čtenáři mohou věnovat.

9.      Nevydávejte výňatky z obsahu publikovaného jinde za své vlastní. Buďte originální a projevte vlastní názor svými slovy.

10.    Nevydávejte se za někoho jiného

redakční tým FATUM.ms, s.r.o.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář